فروشگاه اینرنتی فایل و پروژه های دانشگاهی و دانشجویی

فروشگاه پروژه های دانشجویی , گزارش کارورزی, پاورپوینت آماده پایان نامه , پرسشنامه های روانشناسی, تحقیقات دانشجویی, مقالات دانشجویی, کارورزی دانشگاه , مبانی پای

اصول سیستم های عامل توزیع شده (کامپیوتر و IT)

دسته بندیکامپیوتر و IT
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات23
حجم فایل23 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

اصول سیستم های عامل توزیع شده


در طول دو دهه اخیر، حصول پیشرفت در تكنولوژی میكروالكترونیك باعث در دسترس قرار گرفتن پردازنده‌های ارزان و سریع شده است. از سوی دیگر پیشرفت‌های موجود در تكنولوژی ارتباطات باعث به وجود آمدن شبكه‌های سریع تر و به صرفه‌تر شده است. از تركیب پیشرفت‌ها در این دو میدان از تكنولوژی‌ها تكنولوژی ارزان‌تر و كاراتری به وجود آمده كه در آن به جای این كه از یك پردازنده خیلی سریع استفاده شود، از چند پردازنده معمولی كه به هم متصل شده‌اند استفاده می‌شود.

از نظر معماری، كامپیوترهایی كه از چندپردازنده متصل به هم تشكیل شده‌اند اساساً بر دو دسته تقسیم می‌شوند.

1-سیستم‌های جفت شده قوی

2-سیستم‌های جفت شده ضعیف

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ چهارشنبه 4 بهمن 1396 ] [ 2:50 ] [ احمد احمد ]
[ ]

اصول امنیت برنامه های وب (کامپیوتر و IT)

دسته بندیکامپیوتر و IT
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات126
حجم فایل374 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

اصول امنیت برنامه های وب

 

اینترنت و به دنبال آن وب ، دنیای نرم افزار را دستخوش تحولات فراوانی نموده است . ظهور نسل جدیدی از برنامه های كامپیوتری موسوم به "برنامه های وب " از جمله این تحولات عظیم است . پس از ارائه سرویس وب در سال 1991، وب سایت های متعددی ایجاد گردید .  اینگونه سایت ها به منظور ارائه اطلاعات به مخاطبان خود از صفحات وب ایستا استفاده می كردند . در چنین وب سایت هائی ، امكان تعامل كاربر با برنامه وجود نداشت .
با توجه به این كه رویكرد فوق با ماهیت و یا روح  نرم افزار چندان سازگار نمی باشد ، تلاش های گسترده ای در جهت ایجاد محتویات پویا انجام و متعاقب آن ، فن آوری های متعددی ایجاد گردید . به عنوان نمونه ، با پیاده سازی فن آوری CGI ( برگرفته از Common Gateway Interface  ) ، امكان استفاده از برنامه های خارجی به منظور تولید محتویات پویا فراهم گردید .

بدین ترتیب ، كاربران قادر به درج اطلاعات و ارسال آنها برای یك برنامه خارجی و یا اسكریپت سمت سرویس دهنده شدند . برنامه موجود در سمت سرویس دهنده پس از دریافت اطلاعات و انجام پردازش های تعریف شده ، نتایج را تولید و آنها را برای كاربر ارسال می نمود .
رویكرد فوق ،‌ به عنوان نقطه عطفی در برنامه های وب تلقی می گردد چراكه برای اولین مرتبه امكان تولید محتویات پویا در وب سایت ها فراهم گردید . از آن زمان تاكنون فن آوری های متعددی به منظور تولید برنامه های وب ایجاد شده است .  PHP و ASP.NET نمونه هائی در این زمینه می باشند .  صرفنظر از این كه از كدام فن آوری به منظور ایجاد برنامه های وب استفاده می گردد ، ایمن سازی آنان از جمله اهداف مشترك تمامی پیاده كنندگان است .

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ چهارشنبه 4 بهمن 1396 ] [ 2:49 ] [ احمد احمد ]
[ ]

اصول VPN (کامپیوتر و IT)

دسته بندیکامپیوتر و IT
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات61
حجم فایل90 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

اصول VPN


VPN، نظری و عملی
برقرار كردن امنیت برای یك شبكه درون یك ساختمان كار ساده ای است . اما هنگامی كه بخواهیم از نقاط دور رو ی داده های مشترك كار كنیم ایمنی به مشكل بزرگی تبدیل می شود . در این بخش به اصول و ساختمان یك VPN برای سرویس گیرنده های ویندوز و لینوكس می پردازیم .
اصول VPN
فرستادن حجم زیادی از داده از یك كامپیوتر به كامپیوتر دیگر مثلا” در به هنگام رسانی بانك اطلاعاتی یك مشكل شناخته شده و قدیمی است . انجام این كار از طریق Email به دلیل محدودیت گنجایش سرویس دهنده Mail نشدنی است .
استفاده از FTP هم به سرویس دهنده مربوطه و همچنین ذخیره سازی موقت روی فضای اینترنت نیاز دارد كه اصلا” قابل اطمینان نیست .
یكی از راه حل های اتصال مستقیم به كامپیوتر مقصد به كمك مودم است كه در اینجا هم علاوه بر مودم ، پیكر بندی كامپیوتر به عنوان سرویس دهنده RAS لازم خواهد بود . از این گذشته ، هزینه ارتباط تلفنی راه دور برای مودم هم قابل تامل است . اما اگر دو كامپیوتر در دو جای مختلف به اینترنت متصل باشند می توان از طریق سرویس به اشتراك گذاری فایل در ویندوز بسادگی فایل ها را رد و بدل كرد . در این حالت ، كاربران می توانند به سخت دیسك كامپیوترهای دیگر همچون سخت دیسك كامپیوتر خود دسترسی داشته باشند . به این ترتیب بسیاری از راه های خرابكاری برای نفوذ كنندگان بسته می شود .
شبكه های شخصی مجاری یا VPN ( Virtual private Network ) ها اینگونه مشكلات را حل می كند . VPN به كمك رمز گذاری روی داده ها ، درون یك شبكه كوچك می سازد و تنها كسی كه آدرس های لازم و رمز عبور را در اختیار داشته باشد می تواند به این شبكه وارد شود . مدیران شبكه ای كه بیش از اندازه وسواس داشته و محتاط هستند می توانند VPN را حتی روی شبكه محلی هم پیاده كنند . اگر چه نفوذ كنندگان می توانند به كمك برنامه های Packet sniffer جریان داده ها را دنبال كنند اما بدون داشتن كلید رمز نمی توانند آنها را بخوانند .
VPN چیست ؟
VPN دو كامپیوتر یا دو شبكه را به كمك یك شبكه دیگر كه به عنوان مسیر انتقال به كار می گیرد به هم متصل می كند . برای نمونه می توان ب دو كامپیوتر یكی در تهران و دیگری در مشهد كه در فضای اینترنت به یك شبكه وصل شده اند اشاره كرد . VPN از نگاه كاربر كاملا” مانند یك شبكه محلی به نظر می رسد . برای پیاده سازی چنین چیزی ، VPN به هر كاربر یك ارتباط IP مجازی می دهد .
داده هایی كه روی این ارتباط آمد و شد دارند را سرویس گیرنده نخست به رمز در آورده و در قالب بسته ها بسته بندی كرده و به سوی سرویس دهنده VPN می فرستد . اگر بستر این انتقال اینترنت باشد بسته ها همان بسته های IP خواهند بود .
سرویس گیرنده VPN بسته ها را پس از دریافت رمز گشایی كرده و پردازش لازم را روی آن انجام می دهد . در آدرس http://www.WOWN.COMW-baetengifanivpnani.gif شكل بسیار جالبی وجود دارد كه چگونگی این كار را نشان می دهد . روشی كه شرح داده شد را اغلب Tunneling یا تونل زنی می نامند چون داده ها برای رسیدن به كامپیوتر مقصد از چیزی مانند تونل می گذرند . برای پیاده سازی VPN راه های گوناگونی وجود دارد كه پر كاربرد ترین آنها عبارتند از
Point to point Tunneling protocol یا PPTP كه برای انتقال NetBEUI روی یك شبكه بر پایه IP مناسب است .
Layer 2 Tunneling protocol یا L2TP كه برای انتقال IP ، IPX یا NetBEUI روی هر رسانه دلخواه كه توان انتقال Datagram های نقطه به نقطه ( Point to point ) را داشته باشد مناسب است . برای نمونه می توان به IP ، X.25 ، Frame Relay یا ATM اشاره كرد .

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ چهارشنبه 4 بهمن 1396 ] [ 2:49 ] [ احمد احمد ]
[ ]

آشنایی با سیستم فایل Ntfs و معرفی ویژگی ها و امكانات به طور كامل (کامپیوتر و IT)

دسته بندیکامپیوتر و IT
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات83
حجم فایل259 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

آشنایی با سیستم فایل Ntfs و معرفی ویژگی ها و امكانات به طور كامل

 

پیشگفتار:


وقتی برای اولین بار ویندوز XP بر روی کامپیوتری نصب می شود، یکی از مسائلی که ذهن را به خود مشغول می کند، سیستم فایل جدیدی به نام NTFS است که می توان از آن استفاده کرد. با اینکه راهنمای ویندوز فواید زیادی را برای NTFS بر می شمرد، انتخاب بین این سیستم فایل و FAT32 با تردید همراه است.

بسیاری از کاربران هنگام کار با این سیستم فایل، با مشکلاتی روبرو شده اند و از بکارگیری NTFS ابراز پشیمانی می کنند؛ خلاصه اینکه بسیاری، هیچ دلیل قانع کننده ای برای استفاده از NTFS نمی یابند. بخشی از مشکلاتی که هنگام بکارگیری هر چیز نوی پیش می آید ناشی از عدم آگاهی کافی از جوانب آن و بخشی دیگر ناشی از محدودیت های موجود در آن است. در این مقاله سعی شده است این سیستم فایل از جوانب مختلف بررسی و حتی الامکان محدودیت ها و نکات موجود هنگام استفاده از آن کاملا روشن شود.

در این مقاله، مرجع که تقریبا بیشتر ویژگی های NTFS را پوشش می دهد به عنوان راهنما انتخاب شده و با توجه به آن، تک تک ویژگی ها بررسی شده است. هر ویژگی دقیقا شرح داده و سعی شده است اصطلاحات بکار رفته در توضیح هر ویژگی کاملا تبیین شود. سپس چگونگی استفاده از ویژگی مطرح شده است.

البته برای بکارگیری بعضی ویژگی ها اصلا رابط گرافیکی وجود ندارد و برای بعضی دیگر هیچ راهی به جز برنامه نویسی نیست. سعی شده است ریشه ی مشکلاتی که هنگام کار با NTFS پیش می آید کاملا مشخص و راهکارهای پیشگیری از آن مطرح شود. بدین منظور، با جستجو در مراجع مختلف، صفحات اینترنتی حاوی اطلاعات مفید جمع آوری شده و پس از بررسی تعدادی از این صفحات برای تهیه مقاله برگزیده و طبقه بندی موضوعی شده است. پس از آن، مقاله به رشته تحریر در آمده است.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ چهارشنبه 4 بهمن 1396 ] [ 2:48 ] [ احمد احمد ]
[ ]

مقاله در مورد اسمبلی (کامپیوتر و IT)

دسته بندیکامپیوتر و IT
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات40
حجم فایل64 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

مقاله در مورد اسمبلی

 

قسمت های تشکیل دهنده واحد پردازش مرکزی:

1) خطوط ورودی خروجی داده ( گذرگاه مشترک) Data Bus.

2)    خطوط آدرس(گذرگاه آدرس) Adress Bus.

3)    واحد محاسبه و منطق Alu.

4)    واحد حافظه Memory Unit.

 

1) کار خطوط  مشترک داده انتقال داده از بخشی به بخش دیگر است بنابراین در یک زمان واحد تمام  واحدها به خطوط مشترک داده متصل هستند ولی تمام بخش ها از اطلاعات روی آن استفاده نمی کنند.

1)   این خطوط مشخص می کنند که اطلاعات دقیقا از چه دستگاهی وارد یا خارج شوند این خطوط نیز به تمام واحدها متصل هستند.

2)    وظیفه این واحد انجام محاسبات و عملیات منطقی پایه است این اعمال منطقی  and,or,xor,not هستند و اعمال محاسبات پایه شامل تمام جمع کننده (Full Adder) و معکوس کننده (Inverter) هستند که به طور سخت افزاری در Cpu قرار دارند.

برای اینکه Cpu بتواند کاری انجام دهد باید اطلاعات خود را در جایی ذخیره کند این کار را واحد حافظه در Cpu انجام می هد و داده های مورد نیاز Cpu را به طور موقت در خود ذخیره می کند و واحد آن ثبات یا Register است .

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ چهارشنبه 4 بهمن 1396 ] [ 2:48 ] [ احمد احمد ]
[ ]

اوضاع سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی ،‌تاریخی بنی حماد در الجزایر (تاریخ و ادبیات)

دسته بندیتاریخ و ادبیات
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات39
حجم فایل145 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

چكیده :‌

موضوع : بررسی اوضاع سیاسی، تاریخی، اجتماعی، فرهنگی بنی حماد در الجزایر.

حكومت حمادی از سال 419 ه.تا 547 ادامه داشت و حدود یك قرن و نیم سال توسط مغربی های اصیل به قدرت رسیدند عرصه حكومت آمدند قبل از آن مغرب شاهد حكومت بنی رستم ایاضی بود كه تامدت را پایتخت خویش قرار داده بودند و توسط فاطمیون سرنگون شدند دولت حمادی در دوران حكومت مغرب در الجزایر نقش مهمی در گسترش اسلام و زبان عربی داشتند حماد توانست در استقلال و ایجاد دولتی واحد بر بادیس بن مغر پیشی گیرد پس از آن سعی و تلاش فراوانی از خود نشان داد تا این دولت را تشكیل داده و آنرا سازماندهی و بر آن حكومت كند.

نظام حكومتی آنان استبدادی موروثی بود حاكمان خود را از تشكیل دولت و كابینه مشورتی برای اداره امور مملكتی و نظامی محروم نمی ساختند پس از حماد، پسرش قائد و پس از او محسن و… ، عهده‌دار امور حكومتی گشته تا به یحیی بن عزیز كه سقوط حمادی ها در زمان او صورت گرفته رسید.

پیروی از ارعاب ، اجبار ، قساوت كه پایه‌گذار آن حماد بود باعث عصیان گری بسیاری از قبایل گشته و آنان را با خانوادة حمادی درگیر كرد، آنان به زور ارتش حكومت كرده و گاهی علیه یكدیگر اقدام به كودتا و شورش می كرند.‌

در زمان حمادی ها مغرب میانی (الجزایر) به ایالتهای بزرگ تقسیم شد كه هر ایالت دارای پایتختی بود و هر ایالت، حاكمی مركزی كه در شهر بجا یه مستقر بود، داشت او موظف بود كه دستورات حكومت مركزی را اجرا كند ، مغرب میانه در آن زمان به ایالت های الجزایر ، بونه ، قستنطنیه ، مسیله ، جیجل ،‌أشیر ، قلعه ، حمزه و … تقسیم شده بود كه حاكمیت اكثر آنان با یكی از افراد خانواده حمادی بود كه این امر باعث ایجاد اطمینان بر تحت امر بودن آن ولایات بود.

 

Abstract:

The study of political, historical, social , cultutal of bani Hemad situation in Algeria. Hemadi government had continued since 419 hegria until 547 hegira.And by vashaw Moroccan get at to govern. Before it Moroccosaw the bani rostame abazi government,that establish Tahart as capital and it overthrown by fatemioon.

Hemadi state have in important role to extent Islam and Arabic language in period of moroccon government in Algeria.

Hamed could antecede upon Badis ben moez to create a unit State and independent. After that tried very much to establish the State and to organize and rule on it.

Government system of them was despotism patrimony. The governors did not exclude themselves to form State and consulting cabinet, For manage governmental and military affairs.

After Hemad, his son Ghaed, and after him , mohsen and etc were responsible for country affairs until terminate to yahya ben aziz that falling of Hemadi is accomplished in his during.

Following of intimidation, force, atrociously that  founder of it was Hemad caused rebellion among so much of tribes and they entangled with the hemad family . They ruled with the force of army and sometimes act against to uprising and coup .

In Hemadis during divided middle moroccon to big State had a governor from central governor that stationed in Bejaieh He is charged with that rules of central government are performed.

Middle moroccon was divided to some States like: Algeria, booneh, Ghosnatineh , masileh, Jijel, Ashir, Ghaleh, Hamzeh,… that sovereignty most of them were with one of the Hemadi family . That affair caused to sure of be under rule those provinces.

 

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ چهارشنبه 4 بهمن 1396 ] [ 2:48 ] [ احمد احمد ]
[ ]

نقش خدمات نوین بانكی در جذب مشتری و بهبود كارایی سیستم بانکی با تأكید بر هزینه و وقت (اقتصاد)

دسته بندیاقتصاد
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات26
حجم فایل49 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

 

نقش خدمات نوین بانكی در جذب مشتری و بهبود كارایی سیستم بانکی با تأكید بر هزینه و  وقت کارکنان(مطالعه موردی بانک های سپه شهر مشهد)

دکتر شمس الدین ناظمی

استادیار دانشکده علوم اداری و اقتصادی دانشگاه فردوسی

دکتر سعید مرتضوی

دانشیار دانشکده علوم اداری و اقتصادی دانشگاه فردوسی

تکتم راحتی

کارشناس ارشد بانک سپه

چكیده

 توسعه شگفت انگیز فن آوری اطلاعات و ارتباطات، جهان و به تبع آن دنیای بانكداری را به سرعت دگرگون ساخته است. براین اساس در این مقاله، نقش خدمات نوین بانكی در جذب مشتری و بهبود كارایی بانک ها با تأكید بر هزینه و وقت کارکنان در شعب بانک سپه شهرستان مشهد مورد بررسی قرار گرفته است. در این مطالعه با درنظر گرفتن دو جامعه مشتریان و مدیران و با استفاده از روش نمونه گیری طبقه بندی مضاعف بر حسب مناطق، نمونه های  آماری به ترتیب به حجم416 و 39 انتخاب و از پرسشنامه برای جمع آوری نظرات نمونه آماری در تحقیق استفاده گردید. روایی پرسشنامه ها به طریق محتوایی حاصل گردید و پایایی آن ها نیز با محاسبه ضریب آلفای کرونباخ که بترتیب 84/. و 92/. بدست آمد، تایید گردید. برای تحلیل داده های پرسشنامه و آزمون فرضیه های تحقیق از آزمون نسبت و جداول توافقی و نیز آزمون كی دو، و برای بررسی ارتباط بین مشخصات عمومی پاسخگویان( متغیر های تعدیل کننده) با تعداد انواع خدمات نوین بانكی مورد استفاده، از آنالیز واریانس یكطرفه و آزمون دانكن كمك گرفته شده است. نتایج نشان داد كه خدمات نوین بانكی باعث افزایش رضایت مشتریان بانكهای سپه شهرستان مشهد شده است ولی این خدمات به افزایش كارایی (كاهش هزینه و وقت کارکنان) در شعب بانك منجر نشده است.

واژه های کلیدی: خدمات نوین بانکی،عابر بانک، جاری طلایی، سپه کارت، تلفن بانک، سامانه پرسش و پاسخ، چکفاکس، مشتری، کارایی

 

مقدمه:

از ویژگی‌های قرن حاضر، توسعه اعجاب آور تكنولوژی  ارتباطات و اطلاعات و بكارگیری آن جهت افزایش سرعت و كیفیت در ارائه خدمات می‌باشد ضمن این که بخش خدمات در حدود 20 درصد کل تجارت جهانی را تشکیل می دهد و در طی15 سال گذشته، مانند تجارت کالا از رشد سریع 5/8 درصدی برخوردار بوده است( آنکتاد[1]2001 ، ص154).  این پیشرفت‌، بانكداری را نیز تحت تأثیر شدید خود قرار داده و باعث تغییرات عمده‌ای در این صنعت گردیده است. سرعت توسعه صنعت انفورماتیك باعث ایجاد تغییرات عمده‌ای در شكل پول و سیستم‌های انتقال منابع در عرصه بانكداری گردیده و مفاهیم جدیدی از بانكداری تحت عنوان بانكداری الكترونیكی ظهور یافته است (حسن زاده و پورفرد،1382،ص 7).

تمام سازمانها به دنبال جذب مشتری وافزایش رضایت مندی او هستند ، این مساله به خصوص در   بانكها كه در ارتباط دائم با مشتریان هستند اهمیت ویژه ای داردواز طرفی رقابت در بین بانك ها و مؤسسات قرض الحسنه و سایراشکال جذب منابع پولی رو به افزایش است، لذا ایجاد مزیت رقابتی برای بقای بانك ها لازم وضروری به نظر میرسد. خدمات نوین بانكی كه ارتباط بسیار نزدیكی با تكنولوژی اطلاعات  وارتباطات دارد از جمله  عوامل بسیار مهم در ایجاد مزیت رقابتی برای بانك ها و جذب مشتریان و رضایتمندی آنها است (علی محمدی،1381،ص34). منظور از خدمات نوین بانکی که در این تحقیق مورد توجه قرار گرفته است اشکالی از بانکداری الکترونیکی است که با هدف  جذب و رضایت مشتریان در بانک های مختلف ارایه می شود. خدمات نوین بانکی ارایه شده در شعب بانک سپه شامل: عابربانک، جاری طلایی، تلفن بانک، چکفاکس، سامانه پرسش وپاسخ، بانکداری الکترونیک و بانکداری خانگی است. با توجه به اهمیت رضایت مشتریان در عملیات بانکی، کانون توجه مطالعه حاضر برنقش خدمات نوین بانکی در جذب مشتریان و بهبود کارایی بانک با تاکید بر وقت و هزینه کارکنان شعب ارایه دهنده این خدمات است. به عبارت دیگر این پژوهش در صدد پاسخگویی به این سئوال است که خدمات نوین بانکی از قبیل عابربانک، تلفن بانک، جاری طلایی، بانکداری الکترونیک و بانکداری خانگی و...تا چه حد رضایت مشتریان و کارایی بانکها را از لحاظ هزینه و زمان به دنبال داشته است؟

مفاهیم و چارچوب موضوعی تحقیق:

   امروزه شیوه عرضه خدمات در بانكها با گسترش شبكه اینترنت و قابل دسترس بودن آن برای همگان متحول شده است. سیستم انتقال الكترونیكی وجوه از طریق ابزاری همچون كارتها و كدها راه اندازی می‌شود كه امكان دسترسی آسان به حسابهای شخصی را فراهم می‌كند ( ونوس،مختاران،1381،ص 6 ). به طور کلی بانکداری 4 دوره را پشت سر گذاشته است. استفاده از مسکوکات، سیستمهای پرداخت کاغذی نظیر چک،سیستمهای پرداخت الکترونیکی نظیر کارتها، پایگاههای اطلاعاتی تحت شبکه اینترنت، مراحلی است که سیستمهای پرداخت در بانكداری طی کرده اند. امروزه اکثر کشورها در دوره سوم و چهارم به سر می برند. به این معنی که بخش اعظم فعالیتهای بانکداری از طریق سیستمهای الکترونیکی و اینترنتی صورت می گیرد.دلیل این امر به افزایش روزافزون تجارت الکترونیک و به کارگیری فناوری ارتباطات و اطلاعات مربوط می شود. با توجه به اینكه مبادلات پولی ومالی جزء لاینفك مبادلات تجاری است، ازاین روهمگام با گسترش حجم تجارت الكترونیكی جهانی، نهادهای پولی ومالی نیز به منظورپشتیبانی وتسهیل تجارت الكترونیك به طورگسترده ای به استفاده از فناوری ارتباطات واطلاعات روی آورده اند.در نتیجه طی چند دهه اخیرسیستمهای پرداخت الكترونیكی به تدریج درحال جایگزینی با سیستمهای پرداخت سنتی می باشند.دراین میان بانكها نیز با حركت به سوی بانكداری الكترونیك وعرضة خدمات مالی جدید نقش شایان توجهی درافزایش حجم تجارت الكترونیكی داشته اند (كهزادی، 1382، ص 5). بانکداری الکترونیک یک ابزار ضروری برای بقاست و موجب تغیر بنیادی صنعت بانکداری در کل جهان است. امروزه با کایک کردن بر روی موس، خدمات بانکی در کمترین زمان به مشتریان ارایه می شود،همچنین مشتریان قادر به انتخاب فروشندگان مختلف برای رفع نیاز های مالی خود هستند به نحوی که بانکداری الکترونیک به یک سلاح راهبردی  برای بانک ها تبدیل شده است(حسن زاده و صادقی،1382،صص27و28). بر اساس تحقیقات موسسه فارستر 20درصد اروپایی ها از خدمات بانکداری اینترنتی استفاده می کنند که این مقدارنسبت به دو سال قبل بیش از دو برابر شده است و پیش بینی می شود تا سال2007 به حدود 130 میلیون نفر برسد(ساهوت،2003).  بانكداری الكترونیك رامی توان استفاده از تكنولوژی پیشرفته شبكه ها ومخابرات جهت انتقال منابع(پول) درسیستم بانكداری معرفی نمود. درواقع بانكداری الكترونیك به معنای یكپارچه سازی بهینه كلیه فعالیتهای یك بانك ازطریق بكارگیری تكنولوژی نوین اطلاعات، مبتنی بر فرایند بانكی منطبق برساختار سازمانی بانكها است كه امكان ارائه كلیه خدمات مورد نیاز مشتریان را فراهم می سازد.(ونوس ومختاران ،1381،ص 17). اساساً، بانكداری الكترونیكی به فراهم آوردن امكان دسترسی مشتریان به خدمات بانكی با استفاده ازواسطه های ایمن وبدون حضورفیزیكی اطلاق می شود.(كهزادی، 1382).


[1].UNCTAD 

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ چهارشنبه 4 بهمن 1396 ] [ 2:48 ] [ احمد احمد ]
[ ]

مقاله های گمرک (اقتصاد)

دسته بندیاقتصاد
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات17
حجم فایل50 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

" بسمه تعالی "

گروه دوم : فروغ حموله سرونازجمشیدی مریم حسینی ایرج و نجمه ناصری

گمر ک :مراحل وتشریفات آن(همراه با مطالعات موردی)

گردآوری مریم حسینی ایرج  (  با استفاده از مقالات دیگر اعضا گروه    )

 

تعریف گمرک  

واژه گمرك كه معادل آن در زبان انگلیسی کاستوم است وبه  قول مشهور محققان و مورخان، مشتق از كلمه لاتین ” Commerciu به معنی تجارت و مبادله كالا بوده كه خود این كلمه مشتق از ریشه یونانی Cummerx (كومركس) به معنی حقوق متعلق به كالا و مال التجاره می‌باشد. گمرك در زبان تركی به شكل واژه Kumruk (كومروك) یا Gumruk رواج یافته است. این واژه‌ها بعدها در دوران صفویه به واسطه همجواری ایران با تركیه در كشور ما نیز متداول شده است.
شورای همكاری گمركی، گمرك را چنین تعریف كرده است : ”گمرك سازمانی است دولتی كه مسئول اجرای قانون گمرك و وصول حقوق و عوارض ورودی و صدوری و همچنین واردات، ترانزیت و صادرات كالا می‌باشد.
طبق قانون وظایف زیر بر عهده گمرك می‌باشد:
• اجرای قانون امور گمركی و آئین‌نامه اجرائی آن و مقررات عمومی سالانه صادرات و واردات و قراردادهای بازرگانی و توافق‌نامه‌های منعقدة پایاپای.
• اجرای قوانین و مقررات ویژه مربوط به مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی و بازارچه های مرزی كه اجرای آنها به گمرك ایران محول گردیده است.
• اجرای مقررات بانكی و ارزی، مقررات بهداشتی و قرنطینه‌ای اعم از حیوانی و نباتی، مقررات سازمان انرژی اتمی، مقررات استاندارد و تحقیقات صنعتی، مقررات وزارت ارشاد اسلامی، مقررات وزارت صنایع و معادن
• اعمال مقررات گمركی درباره معافیت‌ها و ممنوعیتها
• اعمال قوانین و مقررات مربوط به تشویق صادرات و حفظ گونه‌های كمیاب گیاهی و جانوری
• انجام تشریفات گمركی واردات موقت ، صادرات موقت، كابوتاژ، ترانزیت داخلی ، ترانزیت خارجی و كالاهای مرجوعی و انتقالی
• اعمال مقررات گمركی در مورد فروشگاههای آزاد (Free shop) ، بسته‌ها و پیكهای سیاسی و همچنین محمولات و مرسولات پست بین‌المللی
• اعمال مقررات ضددامپینگ و مقابله با جرایم سازمان یافته بین‌المللی
• اعمال مقررات مربوط به حفاظت جامعه در مقابل ورود كالاهای حاوی مواد پرتوزا، آلوده ، خطرناك و زیان آور و مخرب لایه ازون
• اجرای مقررات مربوط به تخلفات و قاچاق گمركی و ضبط و نگهداری كالا و تعقیب موضوع
• تحویل گرفتن كالاهای وارداتی و صادراتی و مسافری از طریق هوایی، زمینی و دریائی و نگهداری و حفاظت آنها در انبارها و اماكنی كه زیر نظر گمرك ایران اداره ‌می‌شوند.
• اخذ حقوق و عوارض و هزینه‌های گمركی و غیر گمركی كه وصول آنها به عهده گمرك ایران محول گردیده و ترخیص و تحویل كالا به صاحب یا نماینده قانونی صاحب كالا.
• اجرای مقررات مربوط به حق‌العمل‌كاری در گمرك ایران
• انجام تشریفات و مقررات مربوط به كالاهای متروكه و ضبطی
• بررسی اسناد ترخیص كالا به منظور احراز صحت شرایط ترخیص و وصول كسر دریافتی یا استرداد اضافه دریافتی
• رسیدگی و حل اختلافات ناشی از اجرای قانون و مقررات گمركی
• بررسی و انجام امور مربوط به توصیه‌های سازمان جهانی گمرك و همچنین اجرای قراردادهای گمركی كه به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده باشد.
• بررسی قوانین و مقررات گمركی جاری و تهیه طرحها و روشهای اصلاحی به منظور انطباق آنها با مقتضیات گمركی و تحولات اداری .
• انجام تشریفات گمركی مربوط به معاملات پایاپای مرزی و مبادلات مرزی
• تهیه و تنظیم آمار واردات و صادرات كالاهای مختلف به كشور و تجزیه و تحلیل لازم به منظور دستیابی به الگوی مناسب در زمینه صادرات و واردات .
• انجام اقدامات لازم در خصوص بررسی نوع كالاهای وارده و صادره و تهیه گزارش و تحلیل اقتصادی به منظور توسعه خودكفایی صنعتی و امر صادرات كالا از كشور .
• انجام بررسیهای لازم و تهیه گزارش و پیشنهادهای مناسب به منظور رفع تنگناها و مشكلات موجود در جهت تشویق و توسعه امر صادرات .
• بررسی مقررات جاری گمركی در كشورهای دیگر و به خصوص كشورهائی كه دارای شرایط مشابه می‌باشند، به منظور استفاده از بهترین سیستمها و تكنولوژی‌های موجود در جهان.
• تنظیم و پیشنهاد بودجه گمرك ایران و اجرای بودجه مصوب.
• تنظیم برنامه‌های جامع به منظور نگاهداری و حراست از اموال، اعم از منقول و غیر منقول به منظور استفاده بهینه از امكانات موجود.
• اجرای مقررات مربوط به حفظ حقوق مالكیت فكری، حفظ حقوق مصرف‌كنندگان و جلوگیری از اغفال مردم در مقابل ورود كالاهای تقلبی و غیر اصلی

 

تشریفات مربوط به خرید کالا
مراحل ثبت سفارش

1- اخذ پروفرما (proforma) از شرکت فروشنده.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ چهارشنبه 4 بهمن 1396 ] [ 2:47 ] [ احمد احمد ]
[ ]

مروری بر عملکرد طرح تحول نظام مالیاتی (اقتصاد)

دسته بندیاقتصاد
فرمت فایلpdf
تعداد صفحات22
حجم فایل384 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

دانلود فایل

 

قسمتی از متن فایل :

 

 

نوع فایل : word_ pdf 

 

مروری بر عملکرد طرح تحول نظام مالیاتی 

متن کامل را میتوانید بعد از پرداخت آنی دانلود نمایید

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ چهارشنبه 4 بهمن 1396 ] [ 2:47 ] [ احمد احمد ]
[ ]

طرح تحول اقتصادی (اقتصاد)

دسته بندیاقتصاد
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات9
حجم فایل223 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

دانلود فایل

 

قسمتی از متن فایل :

 

 

نوع فایل : word_ pdf 

 

 

متن کامل را میتوانید بعد از پرداخت آنی دانلود نمایید

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ چهارشنبه 4 بهمن 1396 ] [ 2:47 ] [ احمد احمد ]
[ ]
صفحه قبل 1 ... 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 صفحه بعد