فروشگاه اینرنتی فایل و پروژه های دانشگاهی و دانشجویی

فروشگاه پروژه های دانشجویی , گزارش کارورزی, پاورپوینت آماده پایان نامه , پرسشنامه های روانشناسی, تحقیقات دانشجویی, مقالات دانشجویی, کارورزی دانشگاه , مبانی پای

ضمانتنامه های بانکی و اعتبارات اسنادی (اقتصاد)

دسته بندیاقتصاد
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات27
حجم فایل36 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

ضمانتنامه های بانکی و اعتبارات اسنادی


مقدمه


ضمانت نامه های صادره یکی از ابزارهای مهم در آمدی برای بانک ها محسوب می گردد از آنجایی که ضمانت نامه ها برای بانک تعهد آور بوده و اهمیت آن عینا پرداخت تسهیلات می باشد از این رو شعب می بایستی در زمان صدور ضمانت نامه اطلاعات لازم را از ضمانت خواه اخذ نموده و از نظر توان مالی ، ظرفیت اعتباری وتوانایی های وی اطمینان حاصل نماید
یکی از انواع روشهای پرداخت در تجارت بین الملل اعتبار اسنادی است که امروزه در تعهدی است مشروط که به موجب آن ،(LC) جهان کاربرد فراوانی دارد. اعتبار اسنادی بانک گشایش کننده تعهد می کند که تحت شرایط خاصی که در اعتبار مشخص است وجهی را تا یک زمان مشخص در مقابل اسنادی که در اعتبار خواسته شده و به او ارائه می شود، پرداخت کند.

عقد ضمان:
به موجب ماده 684 قانون مدنی عقد ضمان عبارتست از :
"اینکه شخص مالی را که بر ذمه دیگری است به عهده بگیرد ". متعهد را ضامن ، طرف دیگر (ذینفع) را مضمون له و شخص ثالث (ضمانت خواه) را مضمون عنه یا مدیون اصلی می گویند. (فقیهی 1389)
پیمان :
مجموعه اسناد و مدارکی است که مشخصات اصلی پیمان مانند مشخصات دو طرف ، موضوع ، مبلغ و مدت پیمان در آن بیان شده است . (فقیهی 1389)
کار فرما:
به شخص حقوقی گفته می شود که یک سوی امضاء کننده پیمان است و عملیات موضوع پیمان را بر اساس اسناد و مدارک پیمان، به پیمانکار واگذار کرده است. نمایندگان و جانشینان کارفرما هم در حکم کارفرما هستند. (فقیهی 1389)
پیمانکار :
به شخص حقیقی یا حقوقی گفته می شود که سوی دیگر امضاء کننده پیمان است و اجرای موضوع پیمان را بر اساس اسناد و مدارک پیمان به عهده گرفته است. (فقیهی 1389)
ضمانتنامه بانکی:
در فرهنگ حقوقی( انگلیسی)Black ، ضمانت نامه بانکی چنین تعریف شده:
ضمانت نامه بانکی، گونه ای تضمین قراردادی است که در برابر زیان ناشی از ناتوانی و یا خوداری پیمانکار از انجام تعهداتش، طرف دیگر را پشتیبانی می کند. چنین ضمانت نامه هایی معمولاً در پروژه های ساختمانی دولتی به کار ی رود.» در تعریف این نهاد به همین منبع بسنده می شود.
منتها از بررسی تعاریف دیگر این چنین به نظر می رسد که برای داشتن تعریف جامع و مانع( مقتضای تعریف خوب) نمی توان به این منبع بسنده کرد. حال آنکه به نظر محقق این تعریف انطباق می نماید. به نظر می رسد که اساتید برجسته در تعریف این نهاد عنایت و توجه مفرطی به خصوصیت استقلال این سند داشته اند به گونه ای که گویی در پی تعریف اصل استقلال این سند از تعهد پایه بوده اند و البته به جانب ایشان نیز حق هست. چرا که امروزه این اصل وصف جدایی ناپذیر این نهاد به شمار می آید و این امر بر کسی پوشیده نیست.
ب این سردرگمی در تعاریف از این امر ناشی می شود که وجود این نهاد زائیده ی ملاحظات قانونگذاری یا قانونی نمی باشد بلکه به حق باید آن را مولود ملاحظات عملی بازرگانان و تجاری بین المللی دانست.) دکتر شریفی آل هاشم، سید الهام الدین، تقریرات درس مدنی6 ،1388) شاید بتوان گفت که بنابرهمین ملاحظات، می باشد که قانونگذاری در این زمینه در ایران و تجارت بین الملل( به نسبت کمتر از حقوق ایران) به جامعیت کافی نرسیده و این مقدار مقررات موجود هم به مدد تلاشهای اتاق بازرگانی بین المللی( IU) در جمع آوری عرفهای بین المللی موجود نزد بازرگان می باشد.
نکته لازم ذکر دیگر اینست که در تحلیل و تفسیر و مبنایابی براین نهاد بر روی ق.م ایران نمی توان حساب آنچنانی باز کرد؛ چراکه در مفهوم ضمان سنتی و رکوردر ق. م نیز اختلافاتی نزد حقوقدانان عارض می باشد که از تعارض مبانی ضمان نشأت می گیرد. گروهی معتقدند که ضمان موجود ق. م از نوع نقل ذمه به ذمه می باشد و در این راستا استدلالات خویش را دارند که از ذکر آنها معذوریم و گروهی نیز با رد استدلالات گروه قبلی ضمان موجود در ق. م را از نوع ضم ذمه به ذمه می دانند. حال آنکه آنچه از بررسی ها به ذهن محقق می تراود این است که ضمانت نامه بانکی ماهیتاً به نوعی مسئولیت قراردادی می باشد( از نوع وجه التزام) که بانک نه ضمانت پرداخت آن را، بلکه که تعهد به پرداخت آن را از قِبل دیگری می نماید. به عبارت دیگر وجه مصرح در متن ضمانت نامه نوعی وجه التزام می باشد که ذینفع ضمانت نامه استحقاق مطلق دریافت آن را بر اساس اصول استقلال ضمانت نامه دارا می باشد( البته با ملاحظه ی استثنائات وارد بر این اصل). شاید به همین لحاظ می باشد که چهره تضمینی آن برای بانک، قدری کم رنگ جلوه می دهد. چراکه بانک ضمانت به پرداخت نمی نماید بلکه تعهد مستقل به پرداخت می نماید و بنوعی می توان گفت که این امر پیامد راحت طلبی ذینفع در مطالبه وجه التزام می باشد که خود را از قید و بند اثبات تخلفات قراردادی متعهد و انجام پیمان می رهاند. (شریفی ، منبع پیشین). با تصور کلی که از شاکله این نهاد بدست آمد، زمان آن رسیده که به ماهیت ضمانت نامه های بانکی و تشتت عقاید در این زمینه پرداخته شود و قدری ریزتر در آن نگریسته شود. ضمانت نامه بانكى یكى از مصادیق عقد ضمان بوده و آن عبارت است از تعهد پرداخت مبلغ معینى وجه نقد كه در ارتباط با یك قرارداد یا به عنوان تضمین موردى داده مى‏شود. به عبارت بهتر، ضمانت نامه سندى است كه به موجب آن ضامن، ضمانت انجام تعهدات اشخاص حقیقى یا حقوقى را كه در رابطه با موضوع ضمانت تحقق مى‏یابد، به عهده مى‏گیرد. بنا به تعریف ذكر شده، ضمانت نامه بانكى سندى است كه به موجب آن، بانك ضمانت اشخاص حقیقى و حقوقى را در رابطه با انجام تكالیف و تعهدات موضوع قرارداد فیمابین «مضمون له» (ذى نفع ضمانت نامه) و «مضمون عنه » (ضمانت شده) را تا مبلغ مندرج در ضمانت نامه به عهده مى‏گیرد كه در صورت عدم ایفاى به موقع تعهدات از سوى مضمون عنه (ضمانت شده) با اعلام مضمون له (ذى نفع)، قبل از انقضاى سررسید ضمانت نامه بانك باید مبلغ مندرج در ضمانت نامه را در وجه ذى نفع پرداخت كند. )وبلاگ saserbank)
ماهیت ضمانت نامه های بانکی

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ چهارشنبه 4 بهمن 1396 ] [ 2:46 ] [ احمد احمد ]
[ ]

استفاده از مدل احتمالاتی Extended Kalman Filter در موقعیت یابی ربات ها (کامپیوتر و IT)

دسته بندیکامپیوتر و IT
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات12
حجم فایل553 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

استفاده از مدل احتمالاتی Extended Kalman Filter  در موقعیت یابی ربات ها

 

چكیده:

در این مقاله ابتدا به بررسی متدهای مختلف در مکان یابی ربات ها پرداخته شده است. سپس یکی از متدهای احتمالاتی در موقعیت یابی را که دارای مزایا و قابلیت های متناسب با سیستم مورد نظرمان بود را انتخاب کردیم. پس از انتخاب متد EKF به بررسی ساختاری ربات جهت منطبق كردن با سیستم انتخابی پرداخته شد. بعلاوه از یک سیستم فازی نیز جهت بهینه سازی خروجی و داشتن خروجی متناسب با داده های ورودی استفاده کردیم.

در بخش پایانی نیز به پیاده سازی سیستم و تست  آن برروی  ربات مورد نظر که در این مقاله یك ربات فوتبالیست سایز متوسط است كه در مركز تحقیقاتی مكاترونیك دانشگاه آزاد اسلامی قزوین ساخته شده و بنام MRL خوانده می شود. محیط مورد نظر، زمین فوتبال خاص این گونه ربات ها  می باشد. هدف این مقاله ارائه سیستمی جهت موقعیت یابی مناسب ربات فوتبالیست با توجه به وجود خطا در اطلاعات جمع آوری شده جهت موقعیت یابی می باشد.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ چهارشنبه 4 بهمن 1396 ] [ 2:46 ] [ احمد احمد ]
[ ]

ضرورت اصلاح قانون تجارت (اقتصاد)

دسته بندیاقتصاد
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات49
حجم فایل215 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

مقدمه؛ ضرورت اصلاح و بازنگری قانون تجارت

 

ضرورت بازنگری و اصلاح قانون تجارت به این دلیل مورد توجه قرار گرفت كه قانون تجارت فعلی در فعالیتهای تجاری امروزپاسخگوی نیازهای رو به رشد دنیای كنونی و روابط تجاری حاكم بر آن نیست. روابط تجاری به شكل امروزین آن ضرورت اصلاح و بازنگری را ایجاب نموده است .

در گذشته كوشش‌هایی در این زمینه از سوی اشخاص حقوقی و حقیقی صورت پذیرفت كه به دلیل نبود اراده‌ای در ساختار كلان مدیریتی به نتیجه‌‌‌‌‌‌‌‌ای منجر نگردیدند.

هیات وزیران در تاریخ 31/3/1381 به موجب مصوبه شماره 1925/25524هـ تصمیم به اصلاح قانون تجارت گرفت. به موجب این مصوبه مقرر گردید كه قانون تجارت «برای تسهیل ادغام شركت‌ها، تشكیل شركت‌های مادر، گروه شركت‌ها و كنسرسیوم‌ها، همچنین تسهیل شرایط برای انحلال شركت‌ها» مورد بازبینی قرار گیرد. محور مصوبه دولت، لزوم بازبینی مقررات ناظر بر شركت‌های تجاری می‌باشد. لیكن به موجب اصلاحیه‌ای بعدی حوزه بازبینی به كل قانون تجارت گسترش یافت و در این راستا بر اساس مصوبه هیات وزیران اجرای طرح بعهده وزارت بازرگانی نهاده شد.

شایان توجه است كه دامنه بازنگری و اصلاحات این قانون شامل قانون تجارت فعلی مشتمل بر 900 ماده و برخی قوانین ناظر بر امور تجاری كه در گزارش به آنها اشاره شده می‌باشد. با توجه به دامنه شمول قانون تجارت می‌توان گفت كه این قانون حوزه‌های مختلفی را در بر می‌گیرد و لذا فرآیند انجام كار، مطالعه، تخصصی ـ تلفیقی بوده است. با تاكید بر تخصص‌گرایی، بررسی قانون در قالب چهار طرح صورت ‌گرفته، و نتایج آنها تلفیق شده است. چهار طرح پژوهشی فوق‌ با عناوین «كلیات» شامل مقررات ناظر بر تاجر، فعالیتهای تجاری و الزامات تجارت و ... ، «شركتها» شامل مقررات ناظر بر تاسیس فعالیت، اداره و انحلال شركتها و ... ، «اسناد تجاری» شامل مقررات ناظر بر كاربرد، مسئولیت تادیه خسارت و اسناد تجاری و ... و «ورشكستگی» شامل مقررات ناظر بر دعوی ورشكستكی، تشخیص ورشكستگی، تادیه دیون بستانكاران و ... می‌باشند.

طرحها با همكاری پنج گروه كار مورد بررسی و اجرا قرار گرفته و سپس در جلسات شورای بازنگری و كمیته كارشناسی اصلاح و بازنگری قانون تجارت كه اعضاء آن علاوه بر مجریان طرح، نمایندگان دستگاهها و صاحبنظران دیگر نیز بودند ، مورد نقد و بررسی قرار گرفت .

از آنجا كه بررسی، اصلاح و بازنگری قانون تجارت نیازمند اخذ نظرات صاحبنظران است، از اینرو نظرسنجی از نهادهای مختلف‌ صورت‌ گرفته و همچنین فراخوان درروزنامه‌های كثیرالانتشار درج و سایت اینترنتی نیز به همین منظور طراحی شد.

گزارش حاضر در قالب دو قسمت نقاط «ضعف قانون تجارت » و« نقاط قوت لایحه» و در  چهار بخش  منطبق با طرحهای فوق الذكر و به تفكیك باب های قانون تجارت به بیان  نقاط ضعف و نقایص قانون فعلی و نقاط قوت لایحه تجارت در جهت رفع مشكلات مورد نظر پرداخته است .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. 1.     نقاط ضعف قانون تجارت فعلی

2-1- كلیات(تجار  و اعمال تجارتی،دفاتر تجارتی و دفتر ثبت تجارتی ؛ قراردادهای تجاری، قائم مقامی و نمایندگان تجارتی؛ ضمانت؛ اسم تجارتی)

 

قانون تجارت ایران (مصوب 1311) كه عمدتاً از قانون تجارت 1807 فرانسه اقتباس شده، علیرغم گذشت مدت زمانی طولانی از تاریخ تصویب اولیه آن و دگرگونی در اوضاع و احوال اجتماعی، با تحولات اجتماعی و تغییر روابط اقتصادی و تجارتی هماهنگی ندارد . این قانون كه در حیطه خود قانون مادر محسوب می شود توان بهره‌برداری از فن‌آوریهای روز و نیز توان همگامی باشرایط اقتصادی امروزین را نداشته و در مورد بسیاری از موضوعات تجارتی نظیر سرمایه‌گذاری خارجی ،تجارت الكترونیك ،تجارت دریایی، مایه تجارتی، سرقفلی، بورس، بانكداری، بیمه و مالكیتهای صنعتی نارساست.

دامنه این بخش ،باب­های اول، دوم،ششم، هفتم، هشتم،نهم، دهم و چهاردهم می باشد.

عمده نقائص و كاستیهای قانون تجارت در این بخش كه هدف از اصلاح قانون تجارت رفع آنهاست به قرار زیر هستند :

باب اول:

1- بندهای 10گانه ماده 2 قانون تجارت كه اصطلاحاً عهده‌دار بیان اعمال تجارتی ذاتی هستند بسیار پراكنده و نامرتب تنظیم شده و گاه متضمن تكرار یك موضوع است.

2-هرچند كه در بند 1 ماده 2 این قانون از خرید یا تحصیل مال به قصد فروش سخن رفته است، اما این قانون با اتكاء به قانون مدنی هیچ یك از قواعد ناظر به خرید و فروش تجارتی را بیان نكرده است و از میان قراردادهای تجارتی تنها حدود 70 ماده را به حق العمل كاری, دلالی, حمل ونقل، و ضمانت اختصاص داده و به دفعات برای جبران نواقص به قانون مدنی ارجاع نموده است. (به عنوان مثال رك. به مواد 335، 358 و 378 قانون تجارت)

3- در مواردی بین قانون تجارت و قانون مدنی تعارض وجود دارد. بطور مثال می توان به تعارض  ماده 513 قانون مدنی و ماده های 378 و 386 قانون تجارت اشاره كرد.

4- قانون تجارت در مورد اهلیت تاجر و شرایط عمومی اشتغال به تجارت نیز سكوت اختیار كرده است و در این موارد نیز قانون مدنی باید حاكم باشد

5- بندهای ماده 3 قانون تجارت با یكدیگر همخوانی ندارند و با مواد بعدی به راحتی جفت و جور نمی‌شوند .

6-از حیث معیار شناسایی تاجر و تعریف تاجر نیز قانون تجارت نارساست و ماده 1 این قانون كه تاجر را تعریف نموده از جهات مختلف قابل ایراد است .                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   م.1) تاجر کسی است که شغل معمولی خود را معاملات تجارتی قرار دهد. در این ماده تعریف دقیقی از "كسی" ،" شغل معمولی" و "معاملات تجاری" نشده است.

باب دوم:

1-  الزام تجار به داشتن دفاتر چهارگانه مذكور در ماده 6 با پیشرفتهای حاصل شده در نگهداری حسابهای دفاتر و صورتحسابهای رایانه ای در تعارض آشكار قرار دارد .

2- برخی ضمانت اجراهای عدم نگهداری دفاتر و همچنین سایر ضمانت اجراهای مندرج در این قانون كه به علت گذشت ایام فاقد شان و ناچیــز هستند عملاً كالـمعدوم محســـوب می شوند.

باب های ششم،هفتم و هشتم

بابهای ششم, هفتم و هشتم كه ناظر به دلالی, حق العملكاری، و قراردادهای حمل و نقل می‌باشند نیاز به اصلاحات و افزودن نكات جدیدی دارند. همینطور قانون تجارت با اتكا به قانون مدنی هیچیك از قواعد ناظر به خرید و فروش تجارتی را بیان نكرده است و در خصوص قراردادهای تجارتی نظیر حق‌العمل‌كاری، دلالی ،حمل و نقل و ضمانت به دفعات برای جبران نواقص به قانون مدنی ارجاع داده است (به عنوان مثال ر .ك . به مواد 335 و 378 این قانون).

باب نهم

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ چهارشنبه 4 بهمن 1396 ] [ 2:46 ] [ احمد احمد ]
[ ]

نگاهی به زندگی حضرت آدم (دین و مذهب)

دسته بندیدین و مذهب
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات21
حجم فایل36 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

قسمتی از محتوای متن

نگاهی به زندگی حضرت آدم

آدم علیه السلام

خلقت آدمخود خواهی ابلیس

آدم در بهشتوسوسه های ابلیس

هبوط آدم علیه السلام

خلقت آدمخدای متعال زمین را در دو نوبت(1) خلق كرد، كوهها را روی زمین بنا نهاد و زمین را بین همه كرات بركت داد و خوراك اهل زمین را در چهار نوبت مقدر كرد.

آنگاه آسمان را از ماده ای شبیه گاز مشتعل آفرید و به آسمان و زمین دستور داد، بیایید! آسمان و زمین گفتند: با میل آمدیم و سپس هر دو را مسخّر ساخت.

سپس خدا به عرش پرداخت و خورشید و ماه را مسخر خود ساخت و مقرر كرد تا وقت معلوم در گردش باشند، آنگاه فرشتگان را آفرید تا همواره او را ستایش كنند و نامش را مقدس دارند و در عبادتش مخلص باشند.

پس از آن، اراده و مشیّت خداوند بدان تعلق گرفت كه آدم و ذریّه او را بیافریند، تا در زمین سكنی گزینند و در آبادانی آن بكوشند. خدا فرشتگان خود را در جریان گذاشت و به آنها خبر داد كه به زودی مخلوق دیگری می آفرینم كه در روی زمین منتشر می شوند. از منابع زیرزمین استخراج می كنند و گروه گروه جای یكدیگر قرار می گیرند و زمین را حفظ می كنند.

فرشتگان مخلوقاتی هستند كه خدا آنان را جهت پرستش خود برگزیده است و نعمت خویش را بر آنان جاری و فضل خود را بر آنان مخصوص نموده است. آنان را در راه خشنودی خود موفق و در طریق اطاعت خویش حمایت نموده است.

ملائك از راز خلقت و خلافت انسان بی خبر بودند، لذا بر آنان گران آمد كه خدا موجودات دیگری را خلق كند، زیرا خداوند فرموده بود كه بیشتر این موجودات در تقوی و عبادت به پای فرشتگان نمی رسند، پس آنها ترسیدند كه شاید اراده خدا در خلقت انسان، به خاطر قصور آنان در انجام وظیفه اشان بوده است، لذا بی درنگ به تبرئه خویش پرداختند و عرضه داشتند: بار خدایا! با این كه، ما همواره تسبیح و تقدیس تو را می نماییم، چگونه اراده شما بر خلقت دیگری قرار گرفته است؟ می خواهی آنان را روی زمین جانشین خویش قرار دهی؟ آیا می خواهی این نو آفریدگان، در منافع زمین با یكدیگر به اختلاف برخیزند و هر یك فواید آن را برای خویش بخواهند و آنگاه به فساد بپردازند و خون های فراوان بریزند و جان های پاك و منزه را تباه كنند؟!(2)

فرشتگان رمز خلقت انسان را سوال كردند تا شبهه آنان بر طرف و وسوسه از فكرشان خارج شود، یا شاید امیدوار بودند كه خدا آنان را در زمین جانشین خود قراردهد، چون فرشتگان قبل از بشر، نعمت خدا را رعایت و حق معرفت او را ادا كرده و در پرستش خدا خالص و در حكمتش تابع بودند، اما هرگز نمی خواستند شك و تردیدی نسبت به حكمت خدا و خلیفه او وارد سازند، زیرا ملائك، اولیاء مقرب خدا و بندگان شایسته او هستند، قبل از خدا سخن نمی گویند و همواره به فرمان او عمل می كنند.

خدای تعالی برای آن كه فرشتگان از حیرت در آیند، به آنان چنین پاسخ داد: "من در راز این آفرینش چیزی را می دانم كه شما نمی دانید" من در خلافت انسان بر روی زمین حكمت دارم كه شما بر آن وقوف ندارید. به زودی آنچه را خواستم خلق می كنم و آن كه را مایلم به نمایندگی خویش می گمارم. سپس آنچه بر شما مخفی است، آشكار می گردد و شما آن را مشاهده می كنید. آنگاه فرشتگان را امركرد، چون من آدم را آفریدم و از روح خود در آن دمیدم. همه (ازجهت حرمت و عظمت آن روح الهی) بر او سجده كنید.(3)

خدا پیكر آدم را از گل پخته آفرید، سپس جان و روح در كالبد وی دمید و دستگاه عقل و حواسش را به كار انداخت و به اراده خدا چشمه ای از نور فضل و حكمت در او تجلی یافت و نام و راز مخلوقات را بر او آشكار ساخت، سپس موجودات را برای ملائك ظاهر ساخت و ندا داد: "اگر شما راست می گویید نام و راز این موجودات را برای من باز گویید!" (4)

خداوند بدینوسیله خواست عجز فرشتگان را ثابت كند و محدودیت علمشان را آشكار سازد تا ملائك دریابند كه حكمت خدا بر این تعلق گرفته است كه آدم در علم و دانش نیز شایسته و سزاوارتر از فرشتگان باشد و اولویت خلافت خدا در روی زمین با آدم است و این موضوع قابل انكار نیست.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ دوشنبه 2 بهمن 1396 ] [ 12:35 ] [ احمد احمد ]
[ ]

دانلود پاورپوینت انواع اوراق بهادار و بازارهای مالی (فصل اول کتاب مدیریت سرمایه گذاری پیشرفته راعی و

دسته بندیحسابداری
فرمت فایلpptx
تعداد صفحات62
حجم فایل620 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

عنوان: دانلود پاورپوینت انواع اوراق بهادار و بازارهای مالی (فصل اول کتاب مدیریت سرمایه گذاری پیشرفته راعی و پویان فر)

فرمت: پاورپوینت ( قابل ویرایش )

تعداد اسلاید: 62 اسلاید

دسته: حسابداری- مدیریت مالی (ویژه ارائه کلاسی درسهای مدیریت سرمایه گذاری، مدیریت ریسک، مدیریت سرمایه گذاری پیشرفته، مدیریت سرمایه گذاری و ریسک)

کتاب مدیریت سرمایه گذاری پیشرفته  تألیف دکتر رضا راعی و دکتر احمد پویان فر از جمله منابع مهم درسهای مدیریت سرمایه گذاری، مدیریت ریسک، مدیریت سرمایه گذاری پیشرفته، مدیریت سرمایه گذاری و ریسک در سطح کارشناسی ارشد رشته های حسابداری و مدیریت مالی می باشد. این فایل شامل پاورپوینت فصل اول این کتاب با عنوان " انواع اوراق بهادار و بازارهای مالی" در حجم 62 اسلاید  همراه با تصاویر و توضیحات بسیار کامل می باشد که می تواند جهت ارائه در کلاس (به عنوان سمینار یا کنفرانس) درسهای مدیریت سرمایه گذاری، مدیریت ریسک، مدیریت سرمایه گذاری پیشرفته، مدیریت سرمایه گذاری و ریسک مورد استفاده قرار گیرد. بخشهای عمده این فایل شامل موارد زیر است:

مقدمه

تعریف بازارهای مالی

نقش بازارهای مالی

طریقه های انتقال وجوه مالی بین پس انداز کنندگان و وام گیرندگان

ابزارهای سرمایه گذاری

سرمایه گذاری مستقیم

اوراق بهادار غیر قابل معامله

سپرده های پس انداز

گواهی سپرده غیر قابل معامله

حسابهای پس انداز بازار پول

اوراق قرضه پس انداز دولتی

ابزارهای قابل معامله

ابزارهای بازار پول

اوراق خزانه

قراردادهای بازخرید                       

لایبور

گواهی سپرده قابل معامله 

پذیره های بانکی              

اوراق تجاری                                                            

دلار اروپایی

ابزارهای بازار سرمایه

اوراق بهادر با درآمد ثابت

مهم ترین انواع اوراق بهادرا با درآمد ثابت یا اوراق قرضه

اوراق قرضه دولتی

اوراق قرضه سازمانهای دولتی

اوراق قرضه شهرداریها

اوراق قرضه شرکتها

اوراق سهام

سهام ممتاز

سهام عادی

مشتقه ها

پیمانهای تحویل آتی

برگ اختیار معامله

انواع دیگری از اوراق مشتقه

واسطه های مالی

نقش عمده واسطه های مالی

صندوقهای سرمایه گذاری

انواع صندوقهای سرمایه گذاری

صندوقهای سرمایه گذاری با سرمایه ثابت

صندوقهای سرمایه گذاری غیرفعال

صندوقهای سرمایه گذاری با سرمایه متغیر

وجوه اشتراک صندوقهای سرمایه گذاری با سرمایه ثابت و صندوقهای سرمایه گذاری با سرمایه متغیر

وجوه افتراق صندوقهای سرمایه گذاری با سرمایه ثابت و صندوقهای سرمایه گذاری با سرمایه متغیر

مزایای صندوقهای سرمایه گذاری

هزینه ها در صندوقهای سرمایه گذاری

ساختار صندوق سرمایه گذاری

انواع بازارهای مالی

بازار پول

بازار سرمایه

بازار اولیه

بازار ثانویه

بازار مزایده(حراج)

بازار کارگزاری

بازار دلالی

بازار رسمی (بورسهای اوراق بهادار سازمان یافته)

بازار غیررسمی (بازار خارج از بورس یا فرابورس)

بازار سرمایه ایران

بازار  ثانویه در ایران

پاورپوینت تهیه شده بسیار کامل و قابل ویرایش بوده و به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ دوشنبه 2 بهمن 1396 ] [ 12:35 ] [ احمد احمد ]
[ ]

مدل های فناوری و تکنولوژی (عمران)

دسته بندیعمران
فرمت فایلppt
تعداد صفحات49
حجم فایل1.07 مگا بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

دانلود فایل

 

قسمتی از متن فایل :

 

 

نوع فایل : word_ pdf 

 

 

عایق بندی حرارتی
,عایق بندی حرارتی ساختمان,عایق کاری حرارتی ساختمان,عایق کاری حرارتی در ساختمان,عایق کاری حرارتی کف ساختمان,عایق
 بندی حرارتی پنجره,عایق بندی حرارتی,عایق کاری حرارتی,عایق 
کاری حرارتی دیوار,عایق کاری حرارتی کوره,عایق کاری حرارتی 
همگن,مصالح عایق بندی حرارتی,عایق کاری حرارتی از داخل,عایق کاری حرارتی سقف,عایق کاری حرارتی چیست,چک لیست عایق کاری حرارتی ساختمان,کتاب جزئیات معماری عایق کاری حرارتی ساختمان,مصالح عایق کاری حرارتی
نگرش پورتر، مزیت رقابتی یك كشور در صنعتی خاص عبارت است از: "توانایی و قابلیت آن كشور برای ترغیب شركت‌ها به استفاده از كشورشان به عنوان سكویی برای انجام فعالیت‌های تجاری”.
در نهایت پورتر به "چهار مشخصه كلی یك كشور" اشاره می‌كند كه برحسب ویژگی‌هایشان، می‌توانند مزیت رقابتی ایجاد كنند یا مانع آن شوند. این چهار عامل عبارتند از:
1- شرایط عوامل تولید(درونی)
2- شرایط تقاضا
3- صنایع مرتبط و پشتیبان

 

4- استراتژی، ساختار و رقابت‌پذیری شركت
 1.  عوامل تولید: وضعیت یك كشور براساس عوامل تولید نظیر نیروی كار یا زیرساختارهای یك كشور (منطقه) كه برای رقابت در یك صنعت معین ضروری است. پورتر فاکتورهای درونی را در دو دسته تقسیم بندی می‌کند:
-  فاکتورهای عمومی شامل مواردی مانند مواد اولیه، انرژی، نیروی انسانی بدون مهارت خاص
- فاکتورهای تخصصی شامل مواردی مانند نیروی انسانی ماهر و متخصص، دانش فنی پیشرفته و فناوری پیشرفته. 

فاکتورهای تخصصی در مقایسه با فاکتورهای عمومی مزیت رقابتی پایدارتری را ایجاد می كند

 

powerpoint  

 

 

متن کامل را میتوانید بعد از پرداخت آنی دانلود نمایید

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ دوشنبه 2 بهمن 1396 ] [ 12:35 ] [ احمد احمد ]
[ ]

عایق بندی حرارتی (عمران)

دسته بندیعمران
فرمت فایلpdf
تعداد صفحات14
حجم فایل4.229 مگا بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

دانلود فایل

 

قسمتی از متن فایل :

 

 

نوع فایل : word_ pdf 

 

 

عایق بندی حرارتی
,عایق بندی حرارتی ساختمان,عایق کاری حرارتی ساختمان,عایق کاری حرارتی در ساختمان,عایق کاری حرارتی کف ساختمان,عایق
 بندی حرارتی پنجره,عایق بندی حرارتی,عایق کاری حرارتی,عایق 
کاری حرارتی دیوار,عایق کاری حرارتی کوره,عایق کاری حرارتی 
همگن,مصالح عایق بندی حرارتی,عایق کاری حرارتی از داخل,عایق کاری حرارتی سقف,عایق کاری حرارتی چیست,چک لیست عایق کاری حرارتی ساختمان,کتاب جزئیات معماری عایق کاری حرارتی ساختمان,مصالح عایق کاری حرارتی

عایق بندی حرارتی,عایق بندی حرارتی ساختمان,عایق کاری حرارتی ساختمان,عایق کاری حرارتی در ساختمان,عایق کاری حرارتی کف ساختمان,عایق بندی حرارتی پنجره,عایق بندی حرارتی,عایق کاری حرارتی,عایق کاری حرارتی دیوار,عایق کاری حرارتی کوره,عایق کاری حرارتی همگن,مصالح عایق بندی حرارتی,عایق کاری حرارتی از داخل,عایق کاری حرارتی سقف,عایق کاری حرارتی چیست,چک لیست عایق کاری حرارتی ساختمان,کتاب جزئیات معماری عایق کاری حرارتی ساختمان,مصالح عایق کاری حرارتی

 

 

متن کامل را میتوانید بعد از پرداخت آنی دانلود نمایید

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ دوشنبه 2 بهمن 1396 ] [ 12:35 ] [ احمد احمد ]
[ ]

پروژه راهسازی 50 ص (عمران)

دسته بندیعمران
فرمت فایلpdf
تعداد صفحات50
حجم فایل421 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

دانلود فایل

 

قسمتی از متن فایل :

 

 

نوع فایل : word_ pdf 

 

 ,پروژه راهسازی با نقشه توپوگرافی,پروژه راهسازی با نقشه توپوگرافی دستی,پروژه راهسازی با نقشه توپوگرافی کوهستانی,پروژه راه با نقشه توپوگرافی,دانلود پروژه راهسازی با نقشه توپوگرافی,دانلود پروژه راهسازی همراه با نقشه توپوگرافی,دانلود پروژه راه همراه با نقشه توپوگرافی,دانلود پروژه راه با نقشه توپوگرافی,پروژه راه همراه با نقشه توپوگرافی,دانلود رایگان پروژه راهسازی با نقشه توپوگرافی,پروژه راهسازی,پروژه راهسازی کامل,پروژه راهسازی دانشجویی,پروژه راهسازی دستی,پروژه راهسازی Pdf,پروژه راهسازی Word,پروژه راهسازی با Civil3d,پروژه راهسازی با نقشه,پروژه راهسازی به صورت دستی,پروژه راهسازی کامل Pdf,پروژه راهسازی کاملا دستی,پروژه راه کامل,پروژه کامل راه سازی,دانلود پروژه راهسازی کامل,دانلود پروژه راه کامل,دانلود پروژه راه کامل با نقشه,دانلود رایگان پروژه راهسازی کامل,دانلود یک نمونه پروژه راهسازی کامل,پروژه راهسازی دانشجویی دستی,پروژه دانشجویی راه آهن,انجام پروژه راهسازی دانشجویی,دانلود پروژه راهسازی دانشجویی,آموزش پروژه راهسازی دانشجویی,دانلود پروژه راه دانشجویی,انجام پروژه راه دانشجویی,پروژه راه دانشجویی,پروژه دانشجویی راه سازی,پروژه راه دستی,دانلود پروژه راهسازی دستی,آموزش پروژه راهسازی دستی,انجام پروژه راهسازی دستی,نمونه پروژه راهسازی دستی,دانلود پروژه راه دستی,اموزش پروژه راه دستی,مراحل انجام پروژه راهسازی دستی,پروژه راه Pdf,دانلود پروژه راهسازی+pdf,دانلود پروژه راه Pdf,پروژه راه Word,دانلود پروژه راهسازی Word,پروژه Word راه و راهسازی,گزارش پروژه راهسازی Word,دانلود پروژه راه Word,پروژه راه با Civil3d,دانلود پروژه راهسازی با Civil3d,آموزش پروژه راهسازی با Civil3d,آموزش انجام پروژه راه با Civil3d,دانلود پروژه راهسازی با نقشه,دانلود پروژه راه با نقشه,پروژه راه به صورت دستی,دانلود پروژه راهسازی به صورت دستی,انجام پروژه راهسازی به صورت دستی,دانلود پروژه راه به صورت دستی,نحوه انجام پروژه راهسازی به صورت دستی,آموزش انجام پروژه راهسازی به صورت دستی,مراحل انجام پروژه راه به صورت دستی,آموزش انجام پروژه راه به صورت دستی,آموزش گام به گام پروژه راهسازی به صورت دستی

متن کامل را میتوانید بعد از پرداخت آنی دانلود نمایید

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ دوشنبه 2 بهمن 1396 ] [ 12:34 ] [ احمد احمد ]
[ ]

بررسی مواد افزودنی آب بند بر دوام بتن توانمند 8 ص (عمران)

دسته بندیعمران
فرمت فایلpdf
تعداد صفحات8
حجم فایل85 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

دانلود فایل

 

قسمتی از متن فایل :

 

 

نوع فایل : word_ pdf 

بررسی مواد افزودنی آب بند بر دوام  بتن توانمند   8 ص 

 

متن کامل را میتوانید بعد از پرداخت آنی دانلود نمایید

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ دوشنبه 2 بهمن 1396 ] [ 12:34 ] [ احمد احمد ]
[ ]

بررسی اثر مواد مضاف میکرو سیلیس هوازا و پودر سنک بر استحکام در برابر یخ (عمران)

دسته بندیعمران
فرمت فایلpdf
تعداد صفحات8
حجم فایل155 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

دانلود فایل

 

قسمتی از متن فایل :

 

 

نوع فایل : word_ pdf 

بررسی اثر مواد مضاف میکرو سیلیس هوازا و پودر سنک بر استحکام در برابر یخ 

 

متن کامل را میتوانید بعد از پرداخت آنی دانلود نمایید

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ دوشنبه 2 بهمن 1396 ] [ 12:34 ] [ احمد احمد ]
[ ]
صفحه قبل 1 ... 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 صفحه بعد