فروشگاه اینرنتی فایل و پروژه های دانشگاهی و دانشجویی

فروشگاه پروژه های دانشجویی , گزارش کارورزی, پاورپوینت آماده پایان نامه , پرسشنامه های روانشناسی, تحقیقات دانشجویی, مقالات دانشجویی, کارورزی دانشگاه , مبانی پای

سقف كرمیت در ساختمان (عمران)

دسته بندیعمران
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات6
حجم فایل2.115 مگا بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

سقف كرمیت

مقدمه                                                             

       شركت كرمیت پارس اولین تولید كننده ی انحصاری تیرچه فلزی بدون شمع بندی در ایران است . جهت گیری این شركت از آغازفعالیت در سال 1358 تا كنون كه عنوان بزرگترین تولید كننده ی تیر چه و بلوك در ایران را كسب كرده ، بزرگترین تولیدكننده ی تیرچه و بلوك در ایران را كسب كرده ، تلاشی برای بهبود محصولات و پیشرفت بوده است .

سقف كرمیت تولید شده توسط این شركت شامل دو نوع متفاوت می باشد :

1-  سقف تیرچه  بلوك كرمیت : این قف به علت خود اسیتا بودن نیازی به شمع بندی ندارد و به همین علت از سعت اجرایی بالایی برخوردار می باشد . شكل 1

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

       انتخاب فاصله cm75 محور به محور تیرچه ها باعث كاهش مصرف بتن تا حدود 20% نسبت به سیتم های مشابه شده است .  سبكی سقف با سهولت اجرا و یكپارچگی سقف و اسكلت از مزایای دیگر این سقف ها می باشد .

2-  سقف كامپوزیت كرمیت : سبك سازی یكی  از مهمترین مسائل ساختمان ازی امروزی بشمار       می رود . یهمین علت در سالهای اخر استفاده از سیستم كامپوزیت بسیار متداول شده است . شكل 2

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

       در سقف كامپوزیت كریست به علت استفاده از تیر چه هایی با چان باز و فرم هندسی مناسب تیرچه ها در مصرف فولاد نسبت به سقف های كامپوزیت متداول صرفه جویی شده و همچنین بعلت پر شدن جان تیرچه ها از بتن سقف ها ارزش كمتری دارند.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ دوشنبه 2 بهمن 1396 ] [ 12:34 ] [ احمد احمد ]
[ ]

تاسیسات گرمایش و سرمایش (عمران)

دسته بندیعمران
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات22
حجم فایل958 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

کولرگازی و شوفاژ

 

شوفاژ

در سیستم حرارت مركزی كه با عنوان شوفاژ مطرح می شود .در محلی به نام موتورخانه دستگاههایی از قبیل دیگ - مشعل- پمپ-و... نصب شده و حرارت  به سیال واسطه كه میتواند اب باشد منتقل گردیده سپس  پمپ موجود در موتورخانه ابگرم را توسط لوله كشی به داخل اتاقها هدایت نموده و وارد رادیاتورهای مستقر  در اتاق می كند

.این رادیاتورها گرما را به اتاق منتقل كرده و در نتیجه دمای اب كاهش می یابد .و آب توسط لوله برگشت به طرف موتورخانه رفته و برای جذب مجدد گرما به داخل دیگ هدایت می شود و بار دیگر این سیكل و چرخه تكرار می شود .

اصولا در سیستم حرارت مركزی كه از آبگرم استفاده می شود .دمای خروجی اب از دیگ 180 درجه فارنهایت و دمای ورودی اب به داخل دیگ كه گرمای لازم را به اتاق منتقل كرده است . برابر 160 درجه فارنهایت در نظر گرفته می شود .به عبارت دیگر اختلاف دمای ابگرم خروجی از دیگ و آب برگست داده شده از ساختمان برابر 20 درجه فارنهایت است .

نحوه گرم شدن اتاق توسط رادیاتور به صورت جابجایی آزاد یا طبیعی میباشد .هوای بالای رادیاتور معمولا به دلیل گرم شدن سبك شده و به طرف بالا حركت میكند .و هوای سرد طرف مقابل اتاق جایگزین آن می شود .به همین ترتیب یك چرخش طبیعی در جریان هوای اتاق بوجود آمده و دمای تمامی نقاط اتاق بالا رفته و اتاق گرم می شود .

 

رادیاتور شوفاژ فاقد هرگونه موتور یا وسیله برقی است .پس نمیتوان توسط رایاتور شوفاژ دمای اتاق را كنترل كرد .میزان رطوبت نسبی اتاق نیز قابل كنترل نمی باشد .اصولا وقتی هوای اتاق گرم می شود .میزان درصد رطوبت نسبی كاهش می یابد .به عبارت دیگر رادیاتور شوفاژ میزان رطوبت نسبی اتاق را كاهش می دهد .و بایستی توسط افزودن بخار به هوای اتاق میزان رطوبت مورد نیاز انسان را تامین نمود .

به طور كلی در زمستان فضاهایی كه كنترل دما و در صد رطوبت نسبی در آنها اهمیت زیادی ندارد می توان از رادیاتور شوفاژ استفاده نمود .( هرچند دمای اتاق در سیستم رادیاتوری به راحتی و به كمك كنترل كننده های الكتریكی و مكانیكی قابل كنترل است )

بهترین محل نصب رادیاتور در زیر پنجره یا كنار دیوارهای خارجی است .علت این است كه توسط رادیاتور شوفاژ در فصل زمستان دائما گرما به اتاق افزوده می شود .ولی دمای اتاق بالا نمی رود و این دما ثابت می ماند .چون بخش بیشتری از گرمای تولید شده تلف می شود .

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ دوشنبه 2 بهمن 1396 ] [ 12:34 ] [ احمد احمد ]
[ ]

تأسیسات ساختمانی (عمران)

دسته بندیعمران
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات49
حجم فایل533 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

تأسیسات حرارتی

تأسیسات حرارتی با توجه به درجه حرارت استاندارد بدن محاسبه می شود تا درجه حرارت محیط را به نحو مطلوب تنظیم نماید.

  • حرارت  ⟵ انرژی گرمایی که از محیط با دمای بالاتر به محیط با دمای پایین تر انتقال میابد.
  • درجه حرارت ⟵ شدت گرمی و سردی یک محیط است که با واحدهای زیر بیان می شود:

 1.سانتیگراد (c ͦ  )

مخلوط آب و یخ بر روی دماسنج جیوه ای  تحت شرایط استاندارد عدد صفر را نشان می دهد و بخار آب جوش روی این دماسنج عدد صد را نشان می دهد. یکصدم فاصله بین این دو شاخص را یک درجه سانتیگراد می گویند.

2. فارنهایت ( fͦ  )

مخلوط آب و یخ بر روی دماسنج جیوه ای  عدد 32 را نشان می دهد و بخار آب جوش روی این دماسنج عدد 212 را نشان می دهد. یک صدوهشتادم فاصله بین این دو شاخص را یک درجه فارنهایت می گویند.

رابطه تبدیل درجه فارنهایت به درجه سانتیگراد :f = 1.8  ͦc + 32                                                       

3. کلوین( k ͦ )

در این درجه حرارت حالت منفی وجود ندارد و همواره مثبت است و صفر درجه سانتیگراد بر روی 273 ͦk قرار می گیرد.

رابطه تبدیل درجه کلوین به درجه سانتیگراد : ͦ k = ͦc + 273.15                                                        

انواع انتقال حرارت

  1. رسانایی یا هدایتی (Conduction)

نوعی انتقال حرارت است که از یک نقطه جسم که دارای دمای بیشتر است به نقطه دیگر که دارای دمای کمتر است منتقل می شود. این انتقال از طریق جنبش مولکول های مجاور هم صورت می گیرد.بطوریکه نقطه دارای دمای بالا جنبش زیاد را به مولکول مجاور و همینطور الاآخر منتقل می کند ، بنابراین خود مولکول ماده منتقل نمی شود و این جنبش است که منتقل می شود.

  1. جابجایی یا همرفتی (Convection)

نوعی انتقال حرارت است که از یک نقطه دارای دمای بالاتر به یک نقطه دارای دمای پایینتر صورت می گیرد یعنی خود مولکول ها جابجا می شوند. این انتقال مخصوص سیالات و گازها می باشد.

  1. تابش یا تشعشعی (Radiation)

نوعی انتقال حرارت است که احتیاج به ماده ندارد بلکه حرارت بوسیله امواج الکترومغناطیسی از یک نقطه به نقطه دیگر منتقل می شود. هر جسم در هر دما که باشد اموواج الکترومغناطیس صادر می کند که طول موج این امواج محدوده و گستره مشخصی دارد.

اجسام تیره حرارت بیشتر و اجسام شفاف حرارت کمتر تشعشع می کنند. صدور امواج الکترو مغناطیس در خلأ نیز امکان پذیر است.

نرخ انتقال حرارت : میزان حرارت انتقال یافته از یک نقطه به نقطه دیگر در واحد زمان نرخ انتقال حرارت می گویند که دارای واحدهای زیر می باشد :

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ دوشنبه 2 بهمن 1396 ] [ 12:33 ] [ احمد احمد ]
[ ]

طرح هادی روستای آبلو (شهرسازی)

دسته بندیشهرسازی
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات140
حجم فایل128 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

طرح هادی روستای

آبلو

شهرستان نكا

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مقدمه

علیرغم رشد شتابان جمعیت شهری و آهنگ كاهش جمعیت نقاط روستایی به دلایل مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی هنوز بسیاری از سكونتگاه‌های روستایی از نقاط فعال بوده و بخش وسیعی از جمعیت كشور را در خود جای داده‌اند.

استان مازندران با دارا بودن 3549 نقطه روستایی و جمعیتی برابر 1407809 نفر به دلیل ویژگی‌های اقلیمی و جغرافیایی خاص خود از مهمترین این مناطق می‌باشد.

حفظ قابلیت‌های این نقاط در نگهداشت جمعیت و تداوم فعالیت آنها منوط به فراهم‌سازی زیرساخت‌های تولید و خدمات و مهیا نمودن شرایط مناسب زیست‌محیطی فضاهای مذكور است كه تحقق آن نیازمند به نگرش و برنامه‌ریزی فرابخشی در حوزه روستایی است.

یكی از ابزارهایی كه شرایط مناسبتر فوق‌الذكر به ویژه شرایط بهتر كالبدی و زیست‌محیطی را در نقاط روستایی فراهم می‌سازد ساماندهی فضایی ـ كالبدی این نقاط است كه با تهیه و اجرای طرح‌های هادی روستایی زمینه‌های تحقق آنها فراهم می‌شود.

طرح هادی روستای آبلو از توابع شهرستان نكا نیز در راستای تحقق اهداف فوق تهیه گردیده است.

انجام این امر بدون مشاركت جمعی همه سازمان‌ها و ادارات و مسئولین بومی روستاها و علی‌الخصوص اعضا كارشناسی بررسی و تصویب طرح‌های هادی روستایی مقدور نبوده است كه بدینوسیله از تلاش همه این دست‌اندركاران قدردانی به عمل می‌آید.

 

 

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ دوشنبه 2 بهمن 1396 ] [ 12:33 ] [ احمد احمد ]
[ ]

توسعه شهرها و مجتمع تجاری (شهرسازی)

دسته بندیشهرسازی
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات58
حجم فایل30 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

مقدمه :

توسعه بی رویه شهری بر توان و ظرفیت دولت و شهرداری ها در گسترش زیر ساختها و ارائه خدمات پیشی گرفته است و جمعیت شهرنشینی كشور به سرعت در حال افزایش بوده است. این رشد نشینان شهرنشینی, افزایش ناگهانی جمعیت و گسترش سریع كالبدیش رهها از یك سو و پیش آمدن فزاینده نیلزهای جدید در زندگی شهری از سوی دیگر, درك و احساس تعلق شهروند به شهر آن را كاهش داده است به طوری كه رشد بی رویه  وناهماهنگ محیط مصنوع شهری نه تنها ارزش كالبدی شهار را دستخوش تحولات ناخواسته ویرانگر ساخته, بلكه تاثیر مستقیم و غیر مستقیم بر محیط و مناظر ارزشمند و امكان ادراك فضایی انسان نهاده است. این نابسامانی ها از زمان بحران های صنعتی شدن و مناسبات آن و سرازیر شدن محصولات ناشی از آن به كشورها آغاز گردید كه به لحاظ وجود ساختار اقتصادی, اجتماعی و فرهنگی شهرهای ما كه سنتی بود بر تمامی روابط شهری تاثیر گذاشت. توسعه های جدید شهری بدون توجه به هویت فرهنگی و عناصر با ارزش در مقایسی وسیع شكل پذیرفت.

در دنیایی كه دائماً در حال تحول است و تغییر و تصحیحی می شود ذهنیت ها و طرز فكرها هستند كه بار دگرگونی اعم ازسیاسی, اقتصادی و یا اجتماعی را به دوش می كشند. از این رو تحول فكری دركشورهای صنعتی به صورت میلی جمعی به آتیه نگری و شناخت و پیشرفته در همه زمینه ها بروز می كند و زمینه ترك تدریجی بعضی آداب و رسوم و سنتها, همراه آن نوعی بازسازی و برنامه ریزی برای كل جامعه مدرن را به همراه می آورد.

به علاوه تحولات پرشتاب اقتصادی, فرهنگی و تكنیكی جدید,/ با شروع انقلاب صنعتی, تغییرات شگرفی در كاركرد و فضای كالبدی سنتی از جمله بازار پید آورده است , بازاری كه ستون فقرات شهر محسوب می شده و توسعه شهر همگان با توسعه آن بوده است .

طرح مسئله :

امروزه یكی از معضلات اصلی در شهرهای بزرگ ایران پراكندگی فعالیتهای وابسته, مشابه و یا همسو در سطح شهر است كه این امر خود موجب اتلاف انرژی و زمان و بار زیاد اقتصادی بر دوش مردم و تاخیر و سختی در انجام مبادلات اقتصادی و تجاری است .

تمام این معضلات برنامه ریزان امروز شهرها را بر آن داشته تا با تمركز این فعالیتها در مجتمع ها ضمن صرفه جویی در زمان و انرژی موجب سهولت و رونق در مبادلات اقتصادی و تجاری گردند .

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ دوشنبه 2 بهمن 1396 ] [ 12:33 ] [ احمد احمد ]
[ ]

برنامه ریزی شهری اهواز به لحاظ کاربریهای اراضی چگونه (شهرسازی)

دسته بندیشهرسازی
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات133
حجم فایل600 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

فصل اول. 17

کلیات... 17

1-1-بیان مسئله و سوالهای تحقیق: 18

1-2-سوالات پژوهش: 25

1-3-پیشینه تحقیق: 25

1-4-ضرورت انجام تحقیق: 28

1-5-فرضیات تحقیق: 29

1-6-اهداف تحقیق: 30

1-7-داده ها، ابزار گردآوری اطلاعات و روشهای انجام تحقیق: 30

فصل دوم. 31

دیدگاهها ومبانی نظری.. 31

2-1- تعاریف و مفاهیم. 32

2-1- 1- مروری بر مفاهیم شهر مدیریت ، مدیریت شهری و برنامه ریزی شهری.. 32

2-1-1- 1- شهر. 32

2-1-1- 2- مفهوم مدیریت... 36

2-1-1-3-  مفهوم مدیریت شهری.. 37

2-1-1-4- تعاریف برنامه ریزی شهری(urban planning) 42

2-1-1-5- نقش و اهداف برنامه ریزی شهری.. 44

2-1-1-6- اهداف برنامه ریزی شهری : 47

2-2- اهداف مدیریت شهری و شهرداریها 47

2-3- وظایف مدیریت شهری و شهرداریها 48

2-4- ساختارتشکیلاتی مدیریت شهری.. 52

2-5-ارتباط برنامه ریزی شهری، مدیریت شهری و حکومت... 53

2-6- مدیریت شهری درکشور های توسعه یافته. 54

2-7-مدیریت شهری در کشورهای توسعه نیافته و در حال توسعه. 57

2-8-چالشهای مدیریت شهری.. 58

2-9- مدیریت شهری در ایران. 61

2-9-1- مدیریت شهری در ایران – قبل از انقلاب اسلامی.. 61

2-9-2- مدیریت شهری در ایران – بعد از انقلاب اسلامی.. 66

2-10- مقایسه سیستم مدیریت شهری در ایران و غرب... 73

2-10-  شورای شهر الگوی نوین مدیریت شهری در ایران. 80

2-11- جمع بندی و ترسیم چارچوب نظری تحقیق.. 81

فصل سوم: تجارب جهانی در زمینه مدیریت شهری.. 85

فصل چهارم:وضعیت طبعیعی اجتماعی اقتصادی وکالبدی شهر اهواز

3-1- اکولوژی طبیعی.. 86

3-1-1- استان خوزستان. 86

3-1-2- شهر اهواز. 86

3-1-3- نوع اقلیم. 87

3-1-4- جغرافیا و آب ‌و هوا 87

3-1-6- منابع آب... 91

3-1-7- جایگاه و ویژگی های زمین شناسی.. 91

3-1-8- توپوگرافی: 93

3-1-9- زلزله خیزی.. 94

3-2- اکولوژی انسانی.. 95

3-2-1- شهر اهواز در طول تاریخ.. 95

3-2-1-1- دوران اسلامی.. 95

3-2-1-2- اهواز امروز. 97

3-2-1- 3- وجه تسمیه شهر اهواز. 98

3-2-2- جمعیت شناسی.. 99

3-2-2-1- بافت جمعیتی.. 100

مهاجرت: 103

3-3-وضعیت کالبدی شهر اهواز. 115

3-3-1-وضعیت مسکن: 115

3-3-2-وضعیت سواد: 116

3-3-3- وضعیت ارتباطات... 117

3-3-4- سفرها 117

3-3-5- راه ها 118

3-3-6-ترافیک: 118

3-3-7-ساختار کلی شبکه گذر بندی : 120

3-3-8-خدمات شهری: 120

3-3-9- عوامل مؤثر در توسعه شهر اهواز. 122

3-3-10- مورفولوژی کلی شهر : 126

3-3-11-  مراحل رشد و توسعه فضایی شهر اهواز. 127

3-3- 12- محلات شهر اهواز. 128

3-3-13- اوضاع اجتماعی اهواز: 129

3-3-14- ویرانی اهواز: 130

3-3-15- رونق دوباره اهواز: 132

3-3-16- وضعیت حاشیه شهر اهواز. 133

 

 

 

فصل اول

کلیات

 

 

1-1-بیان مسئله و سوالهای تحقیق:

مدیریت به فعالیتهایی اطلاق می شود که بشر برای به انجام رساندن یک هدف خاص و رسیدن به اهداف کاراتر در تمامی زمینه ها انجام می دهد. مدیریت در سطح کلان شامل برنامه ریزی، سازماندهی، نیروی انسانی، رهبری یا هدایت، و کنترل سازمان می باشد. از آنجا که محیط می تواند بعنوان یک سیستم مورد مطالعه قرار گیرد. یکی از بخش های مهم رشته ی مدیریت، مدیریت شهری می باشد.

نظم دهی به محیط همواره از معمول ترین و در عین حال پیچیده ترین فعالیت های بشر بوده است. بر این اساس نظم بخشیدن به شهرها از زمان پیدایش آنها مطرح بوده و رفته رفته با گسترش جوامع و ابعاد شهرها این مساله اهمیت روزافزون یافته است. در کشورهای غربی طی قرون گذشته و در بسیاری از کشورهای شرقی طی دهه های گذشته فعالیت هایی در جهت سامان بخشیدن به امور شهری انجام شده است. سابقه ی طولانی برنامه ریزی شهری در کشورهای صنعتی موجب شده تا در حال حاضر پیشرفته ترین و منظم ترین شهرها در کشورهای صنعتی استقرار یافته باشند (الوانی ،سیدمهدی وسیدنقوی ،میرعلی (1379 "سرمایه اجتماعی ،مفاهیم ونظریه ها")..

امروزه با گسترش شهرها و رشد آهنگ شهر نشینی، همچنین افزایش مشکلات و معضلات ناشی از این فرایند و اهمیت یافتن مدیریت یکپارچه و توسعه متوازن، همه جانبه و پایدار شهر، بحث برنامه ریزی در مورد بهسازی زیر ساخت های موجود شهری،ایجاد فضاهای مناسب شهری،نقش شهروندان در ایجاد برنامه ریزی صحیح و... بیش از پیش قوت یافته است..(فصلنامه مطالعات مدیریت ،شماره 33و34 دانشگاه علامه طباطبائی)

مدیریت برنامه‌ریزی شهری، رشته‌ای است که با هدف دستیابی به توسعه متوازن و حفظ پایداری یک محیط شهری از طریق تدوین برنامه و طرح کاربری زمین، حمل و نقل، روابط اجتماعی شهری، زیست محیطی و ... می‌پردازد. 

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ دوشنبه 2 بهمن 1396 ] [ 12:33 ] [ احمد احمد ]
[ ]

اقتصاد روستا 250 ص (جزوه)

دسته بندیجزوه
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات250
حجم فایل6.103 مگا بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

 

 

 

 

 

فهرست مطالب 

فصل اول : مبانی اقتصاد روستا

 

   موضوع علم اقتصاد 9

   رابطه اقتصاد و جغرافیا ....  ..12

موضوعات علم اقتصاد ......17

  اقتصاد تولید کشاورزی ................................................................................................20.

 بنیان اقتصادی ..22

بنیان های اقتصادی اجتماعی جامعه 22

نظام اقتصادی 24

انواع نظامهای اقتصادی 25

سازمان فعالیتهای اقتصادی 31

عوامل توسعه اقتصادی روستا 35

جمعیت 36

سرمایه و سرمایه‌گذاری 38

ابداعات 40

مبادلات بین‌المللی 41

رشد جمعیت و توسعه اقتصادی 42

رشد جمعیت و توسعه اقتصادیدر روستا 44

موانع توسعه اقتصادی روستا 46

دورهای باطل فقر 47

نرخ ناچیز تمركز سرمایه 48

موانع اجتماعی فرهنگی 49

تنگناههای كشاورزی 50

كمبود نیروی انسانی متخصص و ماهر.. .51

مفاهیم و اصطلاحات پایه در اقتصاد روستایی.............................................................52

 

 

 

 

 

  فصل دوم : كشاورزی واقتصاد روستایی

 

     اقتصاد روستایی ........................................................................................................59

كشاورزی و اقتصاد ملی 60

كشاورزی و توسعه روستایی 66

چالش‌های عمده توسعه روستایی 71

 كشاورزی و توسعه اقتصادی روستا 79

فرایند تولید در بخش كشاورزی 77

مهاجرت و اقتصاد روستایی 81

سیاستهای تحول اقتصاد روستایی 83

نقش دولت در اقتصاد روستایی و كشاورزی 86

ضرورتهای دخالت دولت در بخش كشاورزی..............................................................87

  علل عقب‌ ماندگی اقتصادی نواحی روستایی 88

 علل درونی 90

   ـ بالا بودن نرخ رشد‌ جمعیت 90

   ـ  عدم دسترسی به امكانات عمومی: 92

   ـ غلبه داشتن كشاورزی‌ سنتی‌ به عنوان  مهمترین بخش اشتغال و تولید 92

   ـ  محدودیت منابع تولید‌ 93

   ـ  عدم وجود قوه خلاقیت و ابتكار 94

   ـ كمبود سرمایه‌ و كالاهای سرمایه‌ای 94

   ـ كوچكی، تعدد وپراكندگی قطعات زراعی 95

      عوامل بیرونی ....98

   ـ دو گانگی چند گانگی اقتصادی كشور 98

   ـ عقب‌ ماندگی تكنولوژی 99

    ـ نابرابری 100

 - درآمد - هزینه خانوار شهری و روستایی.... ........103

    ـ الگوهای توسعه .105

   - قوانین و مقررات و اثرات اقتصاد سیاسی........................................................................................106

   نقش مسكن در اقتصاد روستایی 109

تاثیر فعالیت اقتصادی بر روی اشكال مساكن 110

سازمانهای مدیریتی روستا 115

 توسعه‌ نظام‌ دانش‌ و اطلاعات‌ كشاورزی .............................................................................................111

 

 

فصل سوم : بنیانهای اقتصادی روستا

 

   منابع و عوامل تولید بخش كشاورزی ..118

زمین 118

تقسیم بندی اقتصادی زمین 130

آب 125

پائین بودن راندمان آبیاری 142

اقتصاد آب در مناطق روستایی 144

عرضه اقتصادی آب 144

تقاضای آب 145

نیروی انسانی 149

راهبردهای بكارگیری نیروی كار مازاد 155

اشتغال و بیكاری در مناطق روستایی 156

اشتغال در مناطق روستایی 158

وضعیت اشتغال و تحولات آن در بخشهای مختلف اقتصادی 162

ساخت آموزشی شاغلین بخش كشاورزی 168

سرمایه 170

نقش سرمایه در بخش كشاورزی 170

اهمیت تمركز سرمایه در مناطق روستایی 173

منابع تامین سرمایه 175

- منابع مالی رسمی 176

منابع مالی غیر رسمی 188

زمینه های سرمایه گذاری در روستا 193

نقش سرمایه به عنوان یك عامل تولید 194

سرمایه‌گذاری در جهت‌ توسعه‌ و بهبود استفاده از منابع آب و زمین 192

سرمایه‌گذاری در زمینه‌های نیروی انسانی و تحقیقات 199

   نقش بازاریابی در اقتصاد روستایی 209

بازاریابی محصولات كشاورزی 209

عملیات بازاریابی .....212

عوامل بازار 215

 شیوه بررسی اقتصاد روستا .....................................................................................226

 

 

 

 

 

                                         فصل چهارم  صنایع روستایی

 

     صنایع روستایی، تعاریف و ویژگیها 220

خصوصیات‌ و ویژگیهای صنایع روستایی ..............................................................................................222

      صنایع روستایی در ایران ....................................................................................223

توسعه‌ صنایع‌ روستایی با هدف توسعه روستایی 228

   توسعه‌ صنایع روستایی با  هدف  توسعه بخش كشاورزی..............................................................231

تعریف صنایع روستایی در ایران 242

نواحی صنعتی روستایی 245

مزایای ایجاد نواحی روستایی ................................................................................. 246

موانع توسعه صنعتی روستاها 248

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مقدمه

اقتصاد روستایی شامل تمام فعالیتهای اقتصاد کشاورزی و غیر کشاورزی در مناطق روستایی است. از آنجایی که هدف غایی علم اقتصاد تامین مواد غذایی و رفاه عمومی تلقی می شود، لذا بررسی وضعیت و چگونگی انجام فعالیتهای کشاورزی در اقتصاد روستایی کشور از اهمیت زیادی برخوردار است. چرا که در شرایط فعلی، کشاورزی مهمترین فعالیت اقتصادی در اغلب روستاهای ایران بوده و لازم است به عنوان محور برنامه های توسعه قرار گیرد. محوریت کشاورزی و روستا در برنامه های توسعه به این معنی است که از بخشی نگری محض پرهیز شده و مناطق روستایی به عنوان مکانهای تولیدی مورد توجه جدی قرار گیرد و همه بخشهای اقتصادی در راستای تحقق اهداف توسعه ملی، به صورت هماهنگ و مکمل عمل کنند.

محدودیت زمین و عوامل تولید از یک سو و افزایش جمعیت از طرف دیگر، بازدهی تولیدی زمین را کاهش داده و اقتصاد نواحی روستایی را ناپایدار ساخته است. افزایش نیاز کشور به مواد غذایی، لزوم توسعه هماهنگ نواحی روستایی به منظور ایجاد تعادلهای منطقه ای ، محدودیت های منابع تولید در نواحی روستایی، محدودیت سرمایه و نیروی انسانی متخصص، عقب ماندگی تکنولوژیک و الگوهای توسعه تمرکزگرا از عمده چالش های محیطی ، اقتصادی و اجتماعی نواحی روستایی در دهه آینده تلقی می گردد. راهکار لازم برای رهایی از چالش های مذکور شناخت قابلیت ها و محدودیتهای نواحی روستایی؛ تنوع بخشی به اقتصاد روستایی و رواج فعالیتهای جدید است. این راهکار می تواند وابستگی اقتصاد روستایی به اقتصاد کشاورزی را کاهش دهد. چرا که اقتصاد کشاورزی در ایران به شرایط محیطی و اقلیمی وابسته بوده و نوسانات اقلیمی در درآمد کشاورزان بسیار موثر است. افزایش تولید و درآمد ، مدیریت منابع تولید و از بین بردن فقر در نواحی روستایی از مهمترین وظایف برنامه ریزان اقتصاد روستایی است.

کتاب حاضر با جهت گیری در موارد فوق تدوین گردیده و امید است بتواند با شناخت دقیق ابعاد و چالشها اقتصاد روستایی، راهکار های لازم در جهت بهبود وضع موجود ارائه نماید. جهت گیری اصلی کتاب آشنایی دانشجویان و مطالعه کنندگان با مسائل اقتصادی نواحی روستایی است. مطالعه ای کتاب برای دانشجویان در دروس؛ اقتصاد روستایی، توسعه و برنامه ریزی روستایی توصیه می گردد. 

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ دوشنبه 2 بهمن 1396 ] [ 12:32 ] [ احمد احمد ]
[ ]

تحلیل فرم کالبدی فضای عمومی شهری با تاکید بر افزایش قابلیت پیاده مداری (جزوه)

دسته بندیجزوه
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات9
حجم فایل41 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

فرم  اطلاعاتی پایان نامه کارشناسی ارشد

 

 

 

دانشکده : شهرسازی              گروه :

 

1-   عنوان پایان نامه :

تحلیل فرم کالبدی فضای عمومی شهری با تاکید بر افزایش قابلیت پیاده مداری

مورد:محور میدان قدس تا میدان دربند(منطقه 1 شهرداری تهران) 

 

2-   مشخصات استاد راهنما و مشاورین  :  

 

مسئولیت

نام و نام خانوادگی

مرتبه علمی

محل اشتغال

استاد راهنما

 

 

 

استاد مشاور

 

ا

 

استاد مشاور دوم

 

 

 

 

3-   مشخصات دانشجو :

نام و نام خانوادگی :

شماره دانشجویی :

رشته و گرایش : شهرسازی- برنامه ریزی شهری

 

4-   نیمسال اخذ واحد پایان نامه :

نیمسال   سال تحصیلی  

تعداد واحد : 4 واحد

5-  اطلاعات مربوط به موضوع پایان نامه  :

الف تعریف مساله یا فرضیه : ..ظاهرا باید در طرح مساله تون رفرنس دهی کنید...

مسئله:

فضاهای شهری، مكان هایی هستند كه به عموم شهروندان تعلق داشته، منحصر به جنبه كالبدی و فیزیكی نبوده و درحقیقت با حضور انسان و فعالیت اوست كه معنا می یابند. فضاهای شهری قدمتی دیرینه در تاریخ شهرسازی داشته و در ادوار مختلف به اشكال گوناگون در شهرها حضور یافته و سبب شكل گیری بافت شهری در پیرامون و یا بر حول محور خود گردید ه اند. اما پس از اواخر قرن 19 و پس از حضور اتومبیل در عرصه شهرها، فضاهای عمومی به یكباره عمده كاركرد گذشته خویش را از دست داده و چالش ها و مفاهیم جدیدی مطرح گردیدند . در عین حال كه از حدود سه دهه پیش و با گسترش فناوری ارتباطات و اطلاعات و افزایش تقاضای عمومی، كیفیت بخشی به فضاهای شهری از یك راهكار به ضرورتی انكارناپذیر بدل گردیده است. فضاهای شهری از جمله مسائلی است که همواره ماهیت فرا رشته ای به خود دیده است. به دلیل تاثیرگذاری همه جانبه طیف کثیری از مطالعات بر ساخت و طراحی و شکل گیری فضاهای شهری و تاثیر کلیه طرحهای مرتبط با مباحث کالبدی و تجسمی نظیر طرحهای معماری ، شهرسازی ، طراحی شهری بر این مساله، ماهیت مذکور قابل درک است. بنابراین آشنایی با فضاهای شهری و دانش طراحی شهری و ضوابط شهری و چگونگی تأثیر آن در کالبد شهر و عناصر معماری، ضروری است. فضای عمومی شهری به عنوان بستر كالبدی حیات مدنی و به عنوان تبلور فضایی مفهوم عرصة عمومی، كه عنصر ضروری جامعه مدنی است،اهمیتی خاص می­یابد. فضای‌ عمومی‌ به‌عنوان‌ بستر مشتركی‌ است كه‌ مردم‌ فعّالیت‌های‌ كاركردی‌ و مراسمی‌ را كه‌ پیوند دهنده‌ی‌ اعضای‌ جامعه‌ است‌، در آن‌ انجام‌ می‌دهند.  چه ‌روزمره‌گی‌های‌ معمولی‌ باشد و چه‌ جشنواره‌های‌ دوره‌ای‌».

این فضا «صحنه‌ایست‌ كه‌ به‌ روی‌ آن‌ نمایش ‌زندگی‌ جمعی‌، در معرض‌ دید قرار می‌گیرد».  «فضای‌ عمومی‌ فضایی‌ست‌ كه‌ در آن‌ با غریبه‌ها سهیم‌ هستیم‌، مردمی‌ كه‌ اقوام‌، دوستان‌ یا همكار ما نیستند. فضایی‌ست‌ برای‌ سیاست‌، مذهب‌، داد و ستد، و ورزش‌؛ فضایی ‌برای‌ هم‌زیستی‌ مسالمت‌آمیز و برخوردهای‌ غیر شخصی‌». غیر ضروری.....قابل حذف

شهرها در گذشته از قابلیت پیاده مداری بالایی برخوردار بوده و پیاده روی به عنوان اصلی ترین الگوی جابجایی مردم در داخل كانون های زیستی به دلیل كم هزینه بودن یا در دسترس بودن آسان برای كلیه اقشار جامعه به شمار می رفت كه به دنبال انقلاب صنعتی و سلطه اتومبیل در شهرها موضوع عابر پیاده به فراموشی سپرده شد. به دنبال آلودگی هوا،‏ سیاست كاهش استفاده از وسایل نقلیه شخصی و كاهش سوخت فسیلی،‏ رویكرد برنامه ریزی شهری در چند دهه اخیر در جهت احیاء مقوله امكان افزایش قابلیت پیاده مداری در شهرها شكل گرفت.  

پیاده روی به عنوان اصلی ترین الگوی جابجایی مردم درداخل کانون های زیستی به دلیل کم هزینه بودن یا سهولت دسترسی برای کلیه افراد جامعه به شمار می رفت که به دنبال انقلاب صنعتی و سلطه اتومبیل در شهرها به تدریج انسان وسایل موتوری را جایگزین حرکت با پاهای خود و به صورت پیاده نمود. از این رو موضوع عابر پیاده به فراموشی سپرده شد و فضای شهری که در گذشته با توجه به حرکت انسان پیاده تجربه می شد، با محوریت اتومبیل و براساس حرکت سواره برنامه ریزی و طراحی شد. به دنبال مشکلات بسیار ناشی از شهرسازی اتومبیل محور و وابسته به خودرو و رویکرد برنامه ریزی و طراحی شهری در چند سال اخیر در جهت احیاء مقوله قابلیت پیاده مداری شهرها می باشد. در این ارتباط خیابان های اصلی با کاربری های تجاری به دلیل قابلیت بالای جذب عابر پیاده و آئینه ای از زندگی ساکنینی شهر، از اهمیت بالایی برخوردار است.

قاعدتا باید در انتهای طرح مساله تون به تبیین وضعیت محدوده مطالعاتی تون بپردازید وشرح مختصری از وضعیت حاکم بر این محدود رو ارائه کنید  و سپس به طرح سوالات مشخص تحقیق بپردازید در واقع سوالات تون که پاین اومده باید بیاد بالا ودر قسمت بعدی شما به اهمیت این موضوع به نسبت سایر موضوعاتی که می تونستید انتخاب کنید بپردازید 

اهمیت مطالعه:

اهمیت مطالعه پاسخ گویی به سئوالات زیر است.

-    

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ دوشنبه 2 بهمن 1396 ] [ 12:32 ] [ احمد احمد ]
[ ]

وایر کات (مواد و متالوژی)

دسته بندیمواد و متالوژی
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات22
حجم فایل42 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

مقدمه

ماشینکاری وایرکات، فرآیند براده‌برداری است که در آن از یک منبع با انرژی ترموالکتریکی به‌منظور براده‌برداری استفاده می‌شود. فرآیند برشکاری به‌وسیله جرقه‌های متناوب و کنترل شده‌ای است که بین الکترود یعنی سیم و قطعه کار زده می‌شود. الکترود سیم نازکی است که از قرقره باز شده و از درون قطعه کار عبور کرده و از سمت دیگر توسط مکانیزم مربوطه خارج می‌شود. بین سیم و قطعه کار فاصله کوچکی به نام گپ وجود دارد که در حین انجام ماشینکاری مایع دی‌الکتریک آن را دربر می‌گیرد و در ولتاژ مناسب تخلیه الکتریکی بین سیم و قطعه کار اتفاق می‌افتد و جرقه‌های ایجاد شده قطعه کار را به‌صورت موضعی تبخیر کرده و مایع دی‌الکتریک آنها را از محل شستشو می‌دهد و فرآیند براده‌برداری انجام می‌گیرد. ماشینکاری وایرکات در چند سال اخیر با توجه به نیاز روزافزون در برخی از زمینه‌های ساخت و تولید بخصوص صنایع قالبسازی دقیق، بسیار پیشرفت کرده و مورد توجه قرار گرفته است.

از آنجاییکه زبری سطح یکی از مهمترین پارامترها در ساخت و تولید محسوب می‌شود تحقیقات مختلفی به‌وسیله محققین به‌منظور بهینه‌سازی زبری سطح به‌دست آمده در فرآیند وایرکات انجام پذیرفته است. این مطالعات نشان می‌دهد زبری سطح در فرآیند وایرکات ارتباط نزدیکی با پارامترهای ماشینکاری دارد. اگرچه، تحقیقات منتشر شده اطلاعات جامعی را در زمینه انتخاب پارامترهای ماشینکاری برای ماشینهای متفاوت و مواد و شرایط مختلف ماشینکاری فراهم ننموده است. از آنجاییکه ماشینکاری وایرکات یک روش ماشینکاری غیر سنتی (مدرن) پر کاربرد و مورد نیاز با سرمایه‌گذاری اولیه بالاست، لازم است برای انجام این فرآیند پارامترهای مناسب ماشینکاری به‌منظور اقتصادی کردن فرآیند انتخاب گردند. انتخاب پارامترهای مناسب به‌منظور رسیدن به زبری سطح مورد نظر و یا حداکثر نرخ براده‌برداری با اطلاع از نحوه تأثیرگذاری این پارامترها بر روی عوامل یاد شده ممکن خواهد بود که هدف اصلی این تحقیق نیز قرار گرفته است..

. تنظیم پارامترهای ماشینکاری تا حد زیادی به تجربه و مهارت اپراتور و استفاده صحیح از جدولهای ماشینکاری فراهم شده به‌وسیله سازندگان ماشین ابزار بستگی دارد. استفاده از عملکرد بهینه ماشین ابزار بواسطه زیادی تعداد پارامترهای تنظیم شونده دستگاه بسیار مشکل است.

پس از آمـاده‌سازی و طـی مـراحـل تئـوریـک طـراحی آزمایش و اطمینان از امکان اجـرای طـراحـی انجـام شده و نتیجه‌بخش بودن آن، نوبت به انجام آزمایشها می‌رسد. اولین مرحله در فرآیند انجام آزمایشها ماشینکاری است که خود شامل آشنایی با ساختمان ماشین و نحوه برنامه‌نویسی و کار کردن با آن است. این آزمایشها بر روی ماشین وایرکات 5 محوره مدل ONA ARUCUT R250 (شکل 3-1) انجام شده است که مشخصات فنی آن پس از شرح فرآیند ماشینکاری وایرکات در ادامه ذکر شده است.

تعریف فرآیند وایرکات

مبانی فرآیند

ماشینکاری تخلیه الکتریکی بوسیله ابزار سیمی (DEWC) که عموماً به‌عنوان ماشینکاری وایرکات (WEDM) شناخته می‌شود فرآیندی است که به‌منظور تولید شکلهای پیچیده 2 و 3 بعدی در مواد رسانای جریان الکتریسته بکار می‌رود.

ماشینکاری وایرکات، روشی تقریباً جدید در تولید به‌شمار می‌رود که اولین بار کاربرد آن در سال 1968 آغاز شد. تا سال 1975 چون فرآیند و قابلیتهای آن توسط صنعتگران درک شده بود عمومیت آن به سرعت افزایش یافت. تا سال 1982، تخمین زده شد که حدود 1500 دستگاه وایرکات در ایالات متحده در حال استفاده می‌باشند.

ماشینکاری تخلیه الکتریکی (EDM) در یک محیط واسط دی‌الکتریک انجام می‌شود، که این دی‌الکتریک موجب ایجاد تخلیه الکتریکی بین الکترود و قطعه کار می‌گردد. این فرآیند اساساً یک فرآیند ترمودینامیکی است که در آن هر جرقه ایجاد شده در نقش منبع حرارتی می‌باشد. این حرارت قطعه کار را ذوب نموده و باعث فرسایش آن می‌گردد.

 

در ماشینکاری تخلیه الکتریکی بوسیله سیم، الکترود یک سیم رساناست. این سیم معمولاً از جنس برنج است که به ماشینکاری که انجام می‌شود و کار مربوطه ممکن است پوشش داده شده باشد. سیم در حین ماشینکاری از بین غلتک هدایت کننده سیم عبور می‌کند که این غلتکها سیم را به موقعیت دقیق خود هدایت می‌کنند. شرایط تخلیه الکتریکی در اثر اختلاف پتانسیل ایجاد شده بین قطعه کار و سیم فراهم می‌گردد. سیم بطور پیوسته و با سرعت ثابت به داخل قطعه کار تغذیه می‌شود. به‌منظور افزایش کیفیت جرقه‌های ایجاد شده و شستشوی ذرات کنده شده از قطعه کار در حین فرآیند، مایع دی‌الکتریک (آب) همواره به شکاف موجود بین قطعه کار و سیم (گپ) وارد می‌شود. برای اینکه یک فرآیند ماشینکاری مؤثر و دقیق داشته باشیم لازم است که فاصله صحیح بین قطعه کار و سیم همواره رعایت شود.

ماشینکاری وایرکات با ماشینکاری تخلیه الکتریکی متفاوت است، زیرا در این فرآیند یک سیم نازک با قطر  (3/0-05/ میلیمتر 0012/0-002/0 اینچ) نقش الکترود را ایفا می‌کند. همانطور که در شکل 3-2 نشان داده شده است، سیستم از قرقره باز می‌شود و به درون قطعه کار تغذیه می‌شود و توسط قرقره ثانویه دریافت می‌شود. یک منبع تغذیه مستقیم، با فرکانس بالا نیز وظیفه تـولید پـالسهـای فـرکـانس بـالا بین سیم و قطعه کار را بر عهده دارد. فضای بین قطعه کار و سیم (گپ) توسط آب دی‌یونیزه پر می‌شود، که این آب نقش دی‌الکتریک را در فرآیند دارد

مواد در جلوی سیم در حال حرکت به‌وسیله انرژی حاصل از جرقه‌ها از قطعه کار خورده می‌شود، که از این نظر با فرآیند EDM یکسان است. با حرکت کردن میز و یا سیم، مسیری بر روی قطعه کار برش داده می‌شود. هیچگونه تماس مکانیکی در فرآیند وایرکات بین سیم و قطعه وجود ندارد، گپ موجود بین سیم و قطعه کار mm 05/0 تا 025/0 (in 002/0 تا 001/0) است که به‌وسیله سیستم موقعیت‌دهی کامپیوتری ثابت نگاه داشته می‌شود.

به‌وسیله ماشینکاری تخلیه الکتریکی شکلهای پیچیده در موادی که قابلیت براده‌برداری پائینی دارند بدون نیاز به سرمایه‌گذاری بالا برای سنگ‌زنی و شکل‌دهی الکترودهای EDM قابل دستیابی است. دقت بالا و کیفیت سطح مناسب این روش را به‌خصوص در تولید قالبهای پرس، اکستروژن و نمونه‌سازی و حتی برای ساختن الکترودهای EDM مناسب ساخته است. به‌علت استفاده از سیستم کنترل کامپیوتری در این فرآیند و زمان‌بر بودن آن یک اپراتور می‌تواند بر روی چند دستگاه به‌طور همزمان کار کند.

 

 

 

 

کاربردهای فرآیند وایرکات

اگرچه فرآیند وایرکات یک فرآیند براده‌برداری کند است، اما این قابلیت را داراست که کارهایی که نیاز به تعداد زیادی اپراتور ماهر دارند را بدون اینکه بخواهند هزینه چندین اپراتور را بپردازند انجام دهد. توانایی این ماشین برای انجام کار بدون نظارت پیوسته نیز بر قابلیت و کارایی آن افزوده است.

ماشینکاری قطعه کارهایی با ضخامت زیاد، تا حدود( 200میلیمتر) علاوه بر آن کاربرد سیستم کنترل کامپیوتری با دقت بالا، این فرآیند را مخصوصاً در ساخت انواع قالبها کارآمد و پراستفاده کرده است. با استفاده از وایرکات در ماشینکاری قالبهای پرس با توجه به اینکه، قالب، سنبه، سنبه‌گیر و ورقگیر می‌توانند با یک برنامه ای‌ ماشینکاری شوند می‌توان زمان تولید را تا حد قابل ملاحظه‌ای کاهش داد. لقی‌ها به‌وسیله اصلاح برنامة اصلی به‌وسیله دستورات بزرگنمایی، اعمال می‌شوند. چون لقی‌ها با دقت کنترل می‌شوند، عمر قالب 7 تا 10 برابر افزایش پیدا می‌کند.

 

 

کـاربـرد عمـده دیگـر وایـرکـات مـاشینکاری قالبهای اکستروژن است. قالبهای متالوژی پـودر معمـولاً 2 تا 4 بـار ضخیمتر از قالبهای معمولی هستند که بایستی جزئیات آن با دقت کـاملـی بـه تـولید برسد. به‌وسیله وایرکات، بدون مخروطی شدن و صرف زمان زیاد می‌توان به این منظور رسید.

از کاربردهای دیگر وایرکات، ساخت آسانتر الکترودهای دستگاه EDM است، زیرا خشن‌کاری و پرداخت الکترودها را می‌توان با یک برنامه با تغییر مقیاس اصلی انجام داد.

از دیگر کاربردهای جدید وایرکات می‌توان به ساخت چرخ‌دنده‌ها، ابزارهای فرم، ساخت نمونه‌های کوچک از قالبهای برش، برش همزمان و توده‌ای قطعات هم‌شکل، قالبهای تزریق پلاستیک و قالبهای بسیار ظریف و دقیق مورد استفاده در تجهیزات الکترونیکی مثل قالب ICها (شکلهای 3-8 و 3-9) قطعات ظریف مثل نازلهای جوهر، چرخ‌دنده‌های ساعت و غیره اشاره کرد. بطور کلی می‌توان مزایای ماشینکاری وایرکات را به‌صورت زیر خلاصه کرد:

1)                 عدم نیاز به ساختن ابزار

2)                 کاهش قیمت قالب بین 70-30%

3)                 عدم وجود نیروهای ماشینکاری

4)                 برشکاری قطعات سختکاری شده

5)                 انجام عملیات ماشینکاری در هنگامی که اپراتور حضور ندارد

ONA-R250 در جدول بعد مشخصات فنی دستگاه وایرکات آمده است

 

اجزاء ماشین

1.سیستم موقعیت دهی

2.سیستم تغذیه سیم

3. منبع تغذیه

4. سیستم دی الکتریک

5 . واحد کنترل عددی

اجزاء ماشینماشین وایرکات شامل 4 سیستم فرعی است: سیستم موقعیت‌دهی، سیستم تغذیه سیم، منبع تغذیه و سیستم دی‌الکتریک.

 

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ دوشنبه 2 بهمن 1396 ] [ 12:32 ] [ احمد احمد ]
[ ]

واتر جت (مواد و متالوژی)

دسته بندیمواد و متالوژی
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات3
حجم فایل67 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

واتر جت (water jet)  چیست؟

 

واتر جت ها موتورهایی، آبی  هستند  که از آب با فشار بالا جهت ماشینکاری سطح اجسام استفاده می کنند. این موتورهای  آبی ، در زمینه تکنولوژی به مدت بیش از یکصد سال استفاده می شده است، بعنوان مثال در زمینه استخراج معدن و ساخت تونل برای سنگ شوئی کردن سنگ و زمین از آن استفاده می شده. اولین تلاشها برای بریدن مواد نرم با استفاده از واتر جت از سال 1960 آغاز شده است. از اواسط دهه هشتاد واتر جت در ترکیب با مواد ساینده برای بریدن مواد سخت مثل فلزات و سنگها و پلاستیکها نیز مورد استفاده قرار گرفت.

ساز و کار واتر جت از یک  باریکه آب، با سرعت بالا که یک ماده ساینده به منظور برش مواد سخت به آن تزریق شده ،تشکیل شده است .مخلوط آب و مواد ساینده یک بریدگی باریک را روی قطعه کار ایجاد می کند.

تکنولوژی برش با "واتر جت مواد ساینده" به دلیل عوامل زیر بسیارمتداول است :

 تقریباً هر ماده ای (شامل فلزات و غیر فلزات) که دارای ضخامتی بالای 100mm هستند می توانند با "واتر جت مواد ساینده" تراشکاری شوند .

"واتر جت مواد ساینده" ، بریدن شکلهای اتفاقی ، سطوح خیلی نازک و ساختارهای تزئینی را ممکن می سازد .

چگونه با واتر جت (جت آب) ماشینکاری می کنند؟

عنصر کلیدی در این فرآیند آب است که با سرعت 900 متر بر ثانیه حرکت می کند و به هنگام برخورد این جریان به سطح قطعه کار ماده بر اثر نیروی آب به سرعت برداشته می شود.

یک پمپ هیدرولیک که از یک موتور الکتریکی ( معمولا 300 کیلو وات) تغذیه می شود روغن را برای راه اندازی یک پمپ پیستونی رفت و برگشتی که تشدید کننده نامیده می شود، به فشار 117 بار می رساند و آب با فشار بالا از نوک نازل خارج می شود. این قسمت باید صدای حاصل از کاهش سرعت واتر جت از سطح مافوق صوت به مادون صوت را کم کند.

همچنین گیرنده به عنوان مخزن تجمع ضایعات ماشین کاری که توسط واتر جت جمع می شوند عمل میکند.

کیفیت برش سطح  با فشار بیشتر قطر جت و با کاهش سرعت جابجایی بهتر می شود، که با این حالت می توان اجسام چگالتر و با ضخامت بیشتر را نیز به خوبی  برش زد.

از واتر جت همچنین جهت پلیسه گیری و برداشتن ناصافی های سطح نیز می توان استفاده کرد.

 گاهی تا 30% اجسام ساینده که اغلب دانه های سیلیکون کاربایت، اکسید آلومنیوم طبیعی (کواندوم) و شیشه با اندازه دانه ، 10 تا 150 هستند اضافه می شود.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ دوشنبه 2 بهمن 1396 ] [ 12:32 ] [ احمد احمد ]
[ ]
صفحه قبل 1 ... 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 صفحه بعد